
In cijfers.
54m
Hoogte
OpenStreetMap
0,17m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Mei
Aug–Okt
Beste maanden
88kW
Waterkracht
schatting
Het water van Wildensteiner Wasserfall, maand na maand
Hij buldert van mei tot november.
De volste maanden: van mei tot november.
- 0,1 m³/sJan
- 0,1 m³/sFeb
- 0,2 m³/sMrt
- 0,2 m³/sApr
- 0,2 m³/sMei
- 0,2 m³/sJun
- 0,2 m³/sJul
- 0,2 m³/sAug
- 0,3 m³/sSep
- 0,3 m³/sOkt
- 0,2 m³/sNov
- 0,1 m³/sDec
Van ongeveer 0,07 m³/s in de laagste maand tot 0,31 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: mei en van augustus tot oktober.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Oostenrijk
Wildensteiner Wasserfall is een waterval aan de Wildensteiner Bach (Oostenrijk). Het water valt 54 m.
Hoe er te komen.
- Galliziendichtstbijzijnde plaats · 1,9 km in vogelvlucht
- Parkeren op 530 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Klagenfurt Airport (KLU)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 18 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven KLU (Klagenfurt am Wörthersee)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Mei en van augustus tot oktoberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens OpenStreetMap (© OpenStreetMap contributors). Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
88 kW
Ongeveer 0,17 m³/s die 54 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- genoeg voor ongeveer 22 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 461 m over 3,4 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 86 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 1uitkijkpunten
- 3gemarkeerde wandelroutesEisenwurzenweg 08, Wanderweg 608, Wanderweg 621
- 2parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 4picknickplekken
- 1toiletten
- 2infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- 1grotten
- 4campingsFerienparadies Ilsenhof, Camping Breznik, Panoramacamping en nog 1
- 7hotels en accommodaties binnen 6 kmEisenkappler Hütte / Kapelska koča, Ferienwohnungen Martha, Hotel am See en nog 4
- 3restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Gallizien1,9 km in vogelvlucht
- Sankt Margareten im Rosental6,6 km in vogelvlucht
- Sittersdorf7,5 km in vogelvlucht
- Grafenstein9,4 km in vogelvlucht
- Eberndorf12 km in vogelvlucht
- Rain12 km in vogelvlucht
- Niederdorf12 km in vogelvlucht
- Hörtendorf14 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 2 | 4 | 8 | 14 | 19 | 23 | 26 | 25 | 20 | 14 | 8 | 3 |
| Nacht °C | -5 | -5 | -1 | 3 | 8 | 12 | 14 | 14 | 9 | 5 | 1 | -4 |
| Regen & sneeuw (mm) | 45 | 56 | 61 | 71 | 100 | 110 | 114 | 125 | 124 | 94 | 91 | 67 |
| Natte dagen | 7 | 8 | 9 | 13 | 15 | 16 | 16 | 15 | 13 | 11 | 12 | 9 |
| Zon u/dag | 2,9 | 4,1 | 5,3 | 6,1 | 6,9 | 7,9 | 8,4 | 7,5 | 5,6 | 4,4 | 2,4 | 2,3 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 17 | 16 | 10 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 9 | 15 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (650 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 33% | 67% | 143% | 43% | 93% | 157% | 153% | 154% | 111% | 214% | 37% | 317% |
| 2021 | 274% | 134% | 50% | 96% | 250% | 45% | 119% | 109% | 56% | 75% | 162% | 126% |
| 2022 | 94% | 74% | 46% | 121% | 92% | 82% | 92% | 81% | 208% | 72% | 108% | 194% |
| 2023 | 274% | 40% | 137% | 136% | 172% | 137% | 250% | 207% | 53% | 240% | 154% | 213% |
| 2024 | 208% | 165% | 223% | 136% | 201% | 136% | 142% | 62% | 207% | 219% | 49% | 49% |
| 2025 | 211% | 84% | 229% | 112% | 122% | 54% | 160% | 69% | 120% | 111% | 116% | 33% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q2570620) · CC0 |
|---|---|
| Valhoogte | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






