
In cijfers.
571m
Hoogte
0,74m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Mei
Aug–Okt
Beste maanden
4,1MW
Waterkracht
schatting
Het water van Savica waterval, maand na maand
Hij buldert van april tot november.
De volste maanden: van april tot november.
- 0,4 m³/sJan
- 0,4 m³/sFeb
- 0,7 m³/sMrt
- 0,8 m³/sApr
- 1,0 m³/sMei
- 0,9 m³/sJun
- 0,9 m³/sJul
- 1,0 m³/sAug
- 1,2 m³/sSep
- 1,1 m³/sOkt
- 1,1 m³/sNov
- 0,7 m³/sDec
Van ongeveer 0,39 m³/s in de laagste maand tot 1,2 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: mei en van augustus tot oktober.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Slovenië
Savica waterval is een waterval (Slovenië). Het water valt 571 m. Hij ligt in Nationaal Park Triglav.
Hoe er te komen.
- Bohinjska Bistricadichtstbijzijnde plaats · 12 km in vogelvlucht
- Parkeren op 610 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Ljubljana Jože Pučnik Airport (LJU)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 51 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven LJU (Zgornji Brnik)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Mei en van augustus tot oktoberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
4,1 MW
Ongeveer 0,74 m³/s die 571 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- evenveel als 1,4 grote windturbines
- genoeg voor ongeveer 1.000 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
Wat er rondom is.
- 13uitkijkpuntenSavica, Slap Savica, Lake view en nog 10
- 15gemarkeerde wandelroutesSlovenska planinska pot, Via Alpina Red R11, JK12b en nog 12
- 3parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 7picknickplekken
- 2toiletten
- 4infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 1andere benoemde watervallen binnen 4 kmSlap Ukanška Suha
- 8grotten
- 2campingsZTS National training Centre Gozdna šola, Kamp Bohinj Zlatorog
- 24hotels en accommodaties binnen 6 kmMajerca, Koča na Planini pri Jezeru, Koča pri Triglavskih jezerih en nog 21
- 4restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Bohinjska Bistrica12 km in vogelvlucht
- Tolmin13 km in vogelvlucht
- Mojstrana16 km in vogelvlucht
- Kobarid17 km in vogelvlucht
- Kranjska Gora18 km in vogelvlucht
- Cras19 km in vogelvlucht
- Bovec19 km in vogelvlucht
- Clodig22 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 1 | 2 | 6 | 12 | 17 | 21 | 23 | 23 | 18 | 13 | 7 | 2 |
| Nacht °C | -7 | -6 | -2 | 2 | 7 | 11 | 13 | 13 | 8 | 4 | 0 | -5 |
| Regen & sneeuw (mm) | 58 | 66 | 74 | 83 | 110 | 120 | 125 | 140 | 130 | 118 | 119 | 85 |
| Natte dagen | 8 | 8 | 10 | 13 | 16 | 17 | 17 | 16 | 13 | 13 | 12 | 10 |
| Zon u/dag | 3,8 | 4,6 | 5,6 | 5,7 | 6,2 | 7,4 | 8,3 | 7,4 | 5,9 | 4,6 | 3,1 | 3,4 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 19 | 19 | 12 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | 10 | 18 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (921 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 35% | 67% | 153% | 37% | 100% | 172% | 154% | 173% | 114% | 222% | 26% | 342% |
| 2021 | 285% | 157% | 41% | 98% | 268% | 52% | 123% | 111% | 58% | 75% | 147% | 99% |
| 2022 | 97% | 69% | 40% | 125% | 85% | 82% | 96% | 94% | 199% | 70% | 97% | 176% |
| 2023 | 199% | 33% | 131% | 121% | 166% | 128% | 238% | 179% | 62% | 235% | 146% | 199% |
| 2024 | 172% | 209% | 233% | 132% | 210% | 153% | 126% | 60% | 227% | 224% | 36% | 42% |
| 2025 | 240% | 75% | 221% | 107% | 142% | 66% | 161% | 77% | 131% | 103% | 108% | 26% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q21044636) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






