
In cijfers.
Mei–Jun
Aug–Sep
Beste maanden
1.744m
Hoogte boven zee
Het water van Rinka, maand na maand
Hij buldert van mei tot november.
De volste maanden: van mei tot november. Gemiddeld onder −4 °C (van december tot februari): de waterval kan deels bevriezen.
- 43%Jan
- 50%Feb
- 65%Mrt
- 74%Apr
- 84%Mei
- 84%Jun
- 82%Jul
- 88%Aug
- 100%Sep
- 88%Okt
- 75%Nov
- 55%Dec
Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van mei tot juni en van augustus tot september.
Schatting op basis van regen, smeltwater en verdamping per maand (NASA POWER, 1991–2020) rond de waterval. Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Solčavadichtstbijzijnde plaats · 6,7 km in vogelvlucht
- Parkeren op 2.320 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Ljubljana Jože Pučnik Airport (LJU)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 22 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven LJU (Zgornji Brnik)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van mei tot juni en van augustus tot septemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
Wat er rondom is.
- —uitkijkpunten
- 30gemarkeerde wandelroutesDom planincev - Klemenča jama, Klemenča jama - Škarje, Kopinškova pot en nog 27
- 2parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- 1toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 4andere benoemde watervallen binnen 4 kmRinka, Slapišče Palenk, Slap Centralni Ivovec en nog 1
- —grotten
- 3campingsCamper Stop Logarska Valley Na Logu, Turistična kmetija Pečovnik-Ošep, International Piknik Center Pri Jurju
- 30hotels en accommodaties binnen 6 kmJUVANIJA, Vian, Dom v Kamniški Bistrici en nog 27
- 4restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Solčava6,7 km in vogelvlucht
- Luče8,1 km in vogelvlucht
- Zgornje Jezersko11 km in vogelvlucht
- Ljubno ob Savinji15 km in vogelvlucht
- Gornji Grad15 km in vogelvlucht
- Mekinje15 km in vogelvlucht
- Kamnik16 km in vogelvlucht
- Buč18 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -5 | -4 | 1 | 7 | 12 | 16 | 18 | 18 | 12 | 7 | 1 | -4 |
| Nacht °C | -12 | -12 | -8 | -4 | 1 | 5 | 7 | 7 | 2 | -2 | -6 | -11 |
| Regen & sneeuw (mm) | 45 | 56 | 61 | 71 | 100 | 110 | 114 | 125 | 124 | 94 | 91 | 67 |
| Natte dagen | 7 | 8 | 9 | 13 | 15 | 16 | 16 | 15 | 13 | 11 | 12 | 9 |
| Zon u/dag | 2,9 | 4,1 | 5,3 | 6,1 | 6,9 | 7,9 | 8,4 | 7,5 | 5,6 | 4,4 | 2,4 | 2,3 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 17 | 16 | 10 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 9 | 15 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (1.744 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.



Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 33% | 67% | 143% | 43% | 93% | 157% | 153% | 154% | 111% | 214% | 37% | 317% |
| 2021 | 274% | 134% | 50% | 96% | 250% | 45% | 119% | 109% | 56% | 75% | 162% | 126% |
| 2022 | 94% | 74% | 46% | 121% | 92% | 82% | 92% | 81% | 208% | 72% | 108% | 194% |
| 2023 | 274% | 40% | 137% | 136% | 172% | 137% | 250% | 207% | 53% | 240% | 154% | 213% |
| 2024 | 208% | 165% | 223% | 136% | 201% | 136% | 142% | 62% | 207% | 219% | 49% | 49% |
| 2025 | 211% | 84% | 229% | 112% | 122% | 54% | 160% | 69% | 120% | 111% | 116% | 33% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q3179958) · CC0 |
|---|---|
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



