Naar de inhoud
Cascadyas
EN

Rusland Rusland Waterval

Waterfall Azhek

10 meter val.

Wanneer gaan

Ажекский водопад3
Sergei Kazantsev · CC BY-SA 4.0

In cijfers.

10m

Hoogte

0,31m³/s

Gemiddeld debiet

schatting

Mrt–Apr
Nov–Dec

Beste maanden

31kW

Waterkracht

schatting

Het water van Waterfall Azhek, maand na maand

Hij buldert van oktober tot april.

De volste maanden: van oktober tot april.

  1. 0,5 m³/sJan
  2. 0,5 m³/sFeb
  3. 0,5 m³/sMrt
  4. 0,5 m³/sApr
  5. 0,4 m³/sMei
  6. 0,2 m³/sJun
  7. 0,2 m³/sJul
  8. 0,1 m³/sAug
  9. 0,2 m³/sSep
  10. 0,4 m³/sOkt
  11. 0,4 m³/sNov
  12. 0,4 m³/sDec
veel water beste maanden

Van ongeveer 0,12 m³/s in de laagste maand tot 0,51 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van maart tot april en van november tot december.

Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.

Waterfall Azhek is een waterval (Rusland). Het water valt 10 m.

Hoe er te komen.

Plan uw bezoek

Overnachten, ontdekken en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Hoe groot?

Hoe groot hij echt is.

10 mWaterfallAzhek1,8 meen mens9,0 meen huis56 mTorenvan Pisa

Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.

31 kW

Ongeveer 0,31 m³/s die 10 m vallen: het vermogen van het vallende water.

  • genoeg voor ongeveer 8 huishoudens, als alles stroom werd

Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.

Gezien vanuit de lucht.

8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.

Waterfall Azhek van bovenaf (Sentinel-2) N 2 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

De Ажек door de waterval
200 m300 mWaterfall Azhek-1.5 km-1 km-0.5 km0← stroomopwaartsstroomafwaarts →

De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.

Het dal onder de waterval
−690 m+690 m

Rond de waterval daalt de rivier 170 m over 2,0 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 109 m onder de laagste dalrand.

Wat er rondom is.

  • 4uitkijkpuntenПанорамное местечко, Горы en nog 2
  • 1gemarkeerde wandelroutesАжек
  • —parkeerplaatsen
  • —zwemplekken
  • 5picknickplekken
  • 2toiletten
  • 1infoborden en bezoekerscentra
  • —bushaltes binnen 1 km
  • 35andere benoemde watervallen binnen 4 kmШустрый, Мозговитый, Шёпот en nog 32
  • 1grotten
  • 17campingsСемёновский остров, Казачий хуторок, 1 тент en nog 14
  • —hotels en accommodaties binnen 6 km
  • —restaurants en cafés binnen 3 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Dagomys13 km in vogelvlucht
  • Sochi15 km in vogelvlucht
  • Gornoye Loo17 km in vogelvlucht
  • Vardane21 km in vogelvlucht
  • Khosta22 km in vogelvlucht
  • Kudepsta25 km in vogelvlucht

Weer

Het weer, maand na maand.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag °C67914202427282418138
Nacht °C224713172021171384
Regen & sneeuw (mm)1361161198490848764116139124126
Natte dagen1613141111109810111214
Zon u/dag2,43,43,95,67,08,48,78,66,95,44,12,7
Sneeuw op de grond (cm)2225218200002816

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (450 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.

Foto's

Door de ogen van bezoekers.

Водопад Ажек
Andrey Dumchev · CC BY-SA 4.0
Тропа на водопад Ажек
Andrey Dumchev · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Natte en droge jaren

Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
202088%138%47%27%108%45%67%44%75%33%82%51%
2021123%112%109%149%89%92%187%190%148%86%83%98%
2022159%88%108%122%117%95%138%41%139%118%68%92%
202338%173%130%209%116%84%145%13%48%50%196%143%
2024145%80%77%11%109%40%57%113%339%88%118%137%
202550%81%70%148%100%150%52%82%116%165%25%170%

130% natter dan normaal 70% droger dan normaal

Vergelijk met de watervallen in de buurt.

Waterfall Azhek

Rusland

  • 10 mHoogte
  • 0,31 m³/sGemiddeld debiet
  • Mrt–Apr, Nov–DecBeste maanden

Orekhovsky

Rusland

  • 28 mHoogte
  • 0,18 m³/sGemiddeld debiet
  • Mrt–Apr, Nov–DecBeste maanden

Bekijk de gids

Ivanovsky Waterfall

Rusland

  • 10 mHoogte
  • 1,6 m³/sGemiddeld debiet
  • Mrt–Apr, Nov–DecBeste maanden

Bekijk de gids

Agura Waterfalls

Rusland

  • —Hoogte
  • 0,54 m³/sGemiddeld debiet
  • Jan–AprBeste maanden

Bekijk de gids

Over deze cijfers

Namen, hoogte, breedte, rivierWikidata (Q4058062) · CC0
Debiet en stroomgebiedHydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Reliëf, rivierprofiel, 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Paden, uitkijkpunten, parkeren© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.U bent hier
eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken