
In cijfers.
10m
Hoogte
1,6m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Mrt–Apr
Nov–Dec
Beste maanden
153kW
Waterkracht
schatting
Het water van Ivanovsky Waterfall, maand na maand
Hij buldert van oktober tot april.
De volste maanden: van oktober tot april.
- 2,4 m³/sJan
- 2,3 m³/sFeb
- 2,6 m³/sMrt
- 2,3 m³/sApr
- 1,9 m³/sMei
- 1,3 m³/sJun
- 1,0 m³/sJul
- 0,6 m³/sAug
- 1,2 m³/sSep
- 2,0 m³/sOkt
- 2,1 m³/sNov
- 2,2 m³/sDec
Van ongeveer 0,64 m³/s in de laagste maand tot 2,6 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van maart tot april en van november tot december.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Khostadichtstbijzijnde plaats · 14 km in vogelvlucht
- Parkeren op 90 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Sochi International Airport (AER)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 18 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven KUT (Kopitnari)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van maart tot april en van november tot decemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
153 kW
Ongeveer 1,6 m³/s die 10 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- genoeg voor ongeveer 38 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 162 m over 3,0 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 142 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 1uitkijkpunten
- 1gemarkeerde wandelroutesвдп Ивановский
- 2parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 4picknickplekken
- 4toiletten
- 1infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 2andere benoemde watervallen binnen 4 kmГлубокий Яр, Ильбинский
- 6grotten
- 3campingsПолевой лагерь ККВ
- 3hotels en accommodaties binnen 6 kmГрааль Ахцу, Сокол
- 2restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Khosta14 km in vogelvlucht
- Kudepsta14 km in vogelvlucht
- Vysokoye16 km in vogelvlucht
- Orël-Izumrud17 km in vogelvlucht
- Moldovka18 km in vogelvlucht
- Krasnaya Polyana20 km in vogelvlucht
- Sochi20 km in vogelvlucht
- Adler20 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 6 | 7 | 10 | 14 | 20 | 24 | 27 | 28 | 24 | 19 | 13 | 8 |
| Nacht °C | 2 | 2 | 4 | 8 | 13 | 18 | 20 | 21 | 18 | 13 | 8 | 4 |
| Regen & sneeuw (mm) | 136 | 116 | 119 | 84 | 90 | 84 | 87 | 64 | 116 | 139 | 124 | 126 |
| Natte dagen | 16 | 13 | 14 | 11 | 11 | 10 | 9 | 8 | 10 | 11 | 12 | 14 |
| Zon u/dag | 2,4 | 3,4 | 3,9 | 5,6 | 7,0 | 8,4 | 8,7 | 8,6 | 6,9 | 5,4 | 4,1 | 2,7 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 22 | 25 | 21 | 8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 8 | 16 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (400 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 88% | 138% | 47% | 27% | 108% | 45% | 67% | 44% | 75% | 33% | 82% | 51% |
| 2021 | 123% | 112% | 109% | 149% | 89% | 92% | 187% | 190% | 148% | 86% | 83% | 98% |
| 2022 | 159% | 88% | 108% | 122% | 117% | 95% | 138% | 41% | 139% | 118% | 68% | 92% |
| 2023 | 38% | 173% | 130% | 209% | 116% | 84% | 145% | 13% | 48% | 50% | 196% | 143% |
| 2024 | 145% | 80% | 77% | 11% | 109% | 40% | 57% | 113% | 339% | 88% | 118% | 137% |
| 2025 | 50% | 81% | 70% | 148% | 100% | 150% | 52% | 82% | 116% | 165% | 25% | 170% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q4196658) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



