
In cijfers.
0,54m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Jan–Apr
Beste maanden
29m
Hoogte boven zee
Het water van Agura Waterfalls, maand na maand
Hij buldert van oktober tot april.
De volste maanden: van oktober tot april.
- 0,8 m³/sJan
- 0,8 m³/sFeb
- 0,9 m³/sMrt
- 0,8 m³/sApr
- 0,6 m³/sMei
- 0,4 m³/sJun
- 0,3 m³/sJul
- 0,2 m³/sAug
- 0,4 m³/sSep
- 0,7 m³/sOkt
- 0,7 m³/sNov
- 0,7 m³/sDec
Van ongeveer 0,22 m³/s in de laagste maand tot 0,86 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van januari tot april.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Agura Waterfalls is een waterval (Rusland).
Hoe er te komen.
- Khostadichtstbijzijnde plaats · 5,9 km in vogelvlucht
- Parkeren op 80 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Sochi International Airport (AER)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 16 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven BUS (Batumi)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van januari tot aprilbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 110 m over 2,5 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 105 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 23uitkijkpuntenОбзор Мацесты, Архимедовы ванны, Красивый вид en nog 20
- 4gemarkeerde wandelroutesТропа здоровья, Башня на горе Ахун, Агурское ущелье и водопады en nog 1
- 73parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 15picknickplekken
- 7toiletten
- 2infoborden en bezoekerscentra
- 6bushaltes binnen 1 km
- 6andere benoemde watervallen binnen 4 kmСредний Агурский, Верхний Агурский, Нижний Агурский en nog 3
- 3grotten
- 7campingsНачало спуска к терренкуру, Поляна "Ёлочки" en nog 5
- 117hotels en accommodaties binnen 6 kmMIRROR, София, Золотая пальма, Khosta Hostel en nog 114
- 28restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Khosta5,9 km in vogelvlucht
- Kudepsta8,8 km in vogelvlucht
- Sochi8,9 km in vogelvlucht
- Orël-Izumrud13 km in vogelvlucht
- Moldovka15 km in vogelvlucht
- Vysokoye16 km in vogelvlucht
- Adler16 km in vogelvlucht
- Dagomys18 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 8 | 9 | 12 | 17 | 22 | 26 | 30 | 30 | 26 | 21 | 15 | 11 |
| Nacht °C | 4 | 4 | 6 | 10 | 16 | 20 | 23 | 24 | 20 | 15 | 10 | 6 |
| Regen & sneeuw (mm) | 136 | 116 | 119 | 84 | 90 | 84 | 87 | 64 | 116 | 139 | 124 | 126 |
| Natte dagen | 16 | 13 | 14 | 11 | 11 | 10 | 9 | 8 | 10 | 11 | 12 | 14 |
| Zon u/dag | 2,4 | 3,4 | 3,9 | 5,6 | 7,0 | 8,4 | 8,7 | 8,6 | 6,9 | 5,4 | 4,1 | 2,7 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 22 | 25 | 21 | 8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 8 | 16 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (29 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 88% | 138% | 47% | 27% | 108% | 45% | 67% | 44% | 75% | 33% | 82% | 51% |
| 2021 | 123% | 112% | 109% | 149% | 89% | 92% | 187% | 190% | 148% | 86% | 83% | 98% |
| 2022 | 159% | 88% | 108% | 122% | 117% | 95% | 138% | 41% | 139% | 118% | 68% | 92% |
| 2023 | 38% | 173% | 130% | 209% | 116% | 84% | 145% | 13% | 48% | 50% | 196% | 143% |
| 2024 | 145% | 80% | 77% | 11% | 109% | 40% | 57% | 113% | 339% | 88% | 118% | 137% |
| 2025 | 50% | 81% | 70% | 148% | 100% | 150% | 52% | 82% | 116% | 165% | 25% | 170% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q4057177) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






