Naar de inhoud
Cascadyas
EN

Rusland Rusland Waterval

Thirty three Waterfalls

Een van de watervallen — Rusland.

Wanneer gaan

На 33 водопадах (02)
LxAndrew · CC BY-SA 4.0

In cijfers.

Mrt–Apr
Nov–Dec

Beste maanden

100m

Hoogte boven zee

Het water van Thirty three Waterfalls, maand na maand

Hij buldert van november tot april.

De volste maanden: van november tot april. De dunste: augustus.

  1. 99%Jan
  2. 94%Feb
  3. 100%Mrt
  4. 80%Apr
  5. 61%Mei
  6. 46%Jun
  7. 38%Jul
  8. 23%Aug
  9. 44%Sep
  10. 70%Okt
  11. 84%Nov
  12. 91%Dec
veel water beste maanden

Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van maart tot april en van november tot december.

Schatting op basis van regen, smeltwater en verdamping per maand (NASA POWER, 1991–2020) rond de waterval. Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.

Thirty three Waterfalls is een waterval (Rusland).

Hoe er te komen.

  • Vardanedichtstbijzijnde plaats · 12 km in vogelvlucht
  • Parkeren op 80 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
  • Sochi International Airport (AER)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 54 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven BUS (Batumi)Discover Cars · Affiliatelink
  • Van maart tot april en van november tot decemberbeste maanden (schatting)

Plan uw bezoek

Overnachten, ontdekken en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Gezien vanuit de lucht.

8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.

Thirty three Waterfalls van bovenaf (Sentinel-2) N 2 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

De Джегош door de waterval
200 m400 m600 mThirty three Waterfalls-1 km-0.5 km0← stroomopwaartsstroomafwaarts →

De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.

Het dal onder de waterval
−690 m+690 m

Rond de waterval daalt de rivier 522 m over 1,8 km.

Wat er rondom is.

  • —uitkijkpunten
  • —gemarkeerde wandelroutes
  • 1parkeerplaatsen
  • —zwemplekken
  • —picknickplekken
  • —toiletten
  • —infoborden en bezoekerscentra
  • —bushaltes binnen 1 km
  • 2andere benoemde watervallen binnen 4 km33 Водопада, Мафапэ
  • —grotten
  • —campings
  • 1hotels en accommodaties binnen 6 kmкотедж
  • 4restaurants en cafés binnen 3 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Vardane12 km in vogelvlucht
  • Gornoye Loo14 km in vogelvlucht
  • Lazarevskoye20 km in vogelvlucht
  • Dagomys21 km in vogelvlucht

Weer

Het weer, maand na maand.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag °C781116212529302520149
Nacht °C335814192122181385
Regen & sneeuw (mm)1261021057686868349104118117125
Natte dagen1614141111109810111215
Zon u/dag2,33,74,26,78,19,39,89,37,35,03,42,3
Sneeuw op de grond (cm)141592000001410

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (100 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.

Foto's

Door de ogen van bezoekers.

Shakhe River Thirty Three Waterfalls (263276753)
Alexxx Malev · CC BY-SA 3.0
Shakhe River Thirty Three Waterfalls (263314595)
Alexxx Malev · CC BY-SA 3.0
Shakhe River Thirty three Waterfalls P5030396 2200
Alexxx1979 · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Natte en droge jaren

Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
2020105%154%25%17%96%59%68%51%89%38%77%37%
2021107%112%132%125%94%131%164%286%149%88%86%94%
2022227%100%101%111%100%90%99%68%98%105%53%125%
202355%222%128%230%93%74%137%18%27%48%225%172%
2024179%78%64%11%80%28%44%105%179%68%124%139%
202560%68%51%119%91%137%60%91%75%182%18%156%

130% natter dan normaal 70% droger dan normaal

Vergelijk met de watervallen in de buurt.

Thirty three Waterfalls

Rusland

  • —Hoogte
  • —Gemiddeld debiet
  • Mrt–Apr, Nov–DecBeste maanden

Orekhovsky

Rusland

  • 28 mHoogte
  • 0,18 m³/sGemiddeld debiet
  • Mrt–Apr, Nov–DecBeste maanden

Bekijk de gids

Waterfall Azhek

Rusland

  • 10 mHoogte
  • 0,31 m³/sGemiddeld debiet
  • Mrt–Apr, Nov–DecBeste maanden

Bekijk de gids

Ivanovsky Waterfall

Rusland

  • 10 mHoogte
  • 1,6 m³/sGemiddeld debiet
  • Mrt–Apr, Nov–DecBeste maanden

Bekijk de gids

Over deze cijfers

Namen, hoogte, breedte, rivierWikidata (Q4030936) · CC0
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Reliëf, rivierprofiel, 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Paden, uitkijkpunten, parkeren© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.U bent hier
eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken