Verenigd Koninkrijk Waterval
Swallow Falls
Een van de watervallen — Verenigd Koninkrijk.

In cijfers.
2,2m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Mrt
Sep–Nov
Beste maanden
121m
Hoogte boven zee
Het water van Swallow Falls, maand na maand
Hij buldert van november tot februari.
De volste maanden: van november tot februari.
- 3,3 m³/sJan
- 2,6 m³/sFeb
- 2,0 m³/sMrt
- 1,4 m³/sApr
- 1,0 m³/sMei
- 0,9 m³/sJun
- 1,2 m³/sJul
- 1,5 m³/sAug
- 1,6 m³/sSep
- 2,4 m³/sOkt
- 3,2 m³/sNov
- 3,7 m³/sDec
Van ongeveer 0,94 m³/s in de laagste maand tot 3,7 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: maart en van september tot november.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Betws-y-Coeddichtstbijzijnde plaats · 2,8 km in vogelvlucht
- Parkeren op 120 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Liverpool John Lennon Airport (LPL)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 71 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven LPL (Liverpool)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Maart en van september tot novemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 42 m over 1,1 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 90 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 7uitkijkpunten
- 2gemarkeerde wandelroutesLlwybr Llechi Eryri, Hafna Miners' Trail
- 14parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 13picknickplekken
- 1toiletten
- 3infoborden en bezoekerscentra
- 4bushaltes binnen 1 km
- 1andere benoemde watervallen binnen 4 kmRhaeadr y Parc Mawr
- —grotten
- 23campingsHafod Farm, Gwydyr View Lodge Park, Glyn Farm Caravans en nog 20
- 70hotels en accommodaties binnen 6 kmPark Hill Hotel, Swallow Falls Inn, Craig-Y-Dderwen en nog 67
- 8restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Betws-y-Coed2,8 km in vogelvlucht
- Llanrwst5,4 km in vogelvlucht
- Blaenau-Ffestiniog13 km in vogelvlucht
- Bethesda17 km in vogelvlucht
- Llansantffraid Glan Conwy18 km in vogelvlucht
- Penmaenmawr19 km in vogelvlucht
- Llanfairfechan19 km in vogelvlucht
- Conwy20 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 7 | 6 | 8 | 11 | 14 | 17 | 19 | 18 | 16 | 13 | 10 | 7 |
| Nacht °C | 3 | 2 | 3 | 5 | 8 | 10 | 12 | 12 | 10 | 8 | 6 | 4 |
| Regen & sneeuw (mm) | 126 | 104 | 94 | 77 | 87 | 99 | 112 | 119 | 108 | 135 | 142 | 148 |
| Natte dagen | 20 | 18 | 17 | 16 | 16 | 16 | 19 | 21 | 18 | 20 | 22 | 21 |
| Zon u/dag | 1,1 | 2,4 | 4,1 | 5,9 | 6,7 | 6,3 | 6,1 | 5,4 | 4,4 | 2,6 | 1,4 | 0,9 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 6 | 6 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 5 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (121 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.



Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 94% | 262% | 116% | 53% | 22% | 142% | 134% | 138% | 77% | 152% | 102% | 156% |
| 2021 | 173% | 117% | 127% | 24% | 210% | 44% | 73% | 71% | 96% | 146% | 66% | 118% |
| 2022 | 42% | 185% | 47% | 67% | 91% | 53% | 58% | 43% | 106% | 111% | 116% | 77% |
| 2023 | 110% | 31% | 169% | 110% | 40% | 60% | 154% | 116% | 143% | 148% | 113% | 132% |
| 2024 | 133% | 150% | 139% | 153% | 122% | 59% | 96% | 82% | 112% | 79% | 56% | 119% |
| 2025 | 118% | 59% | 30% | 87% | 72% | 111% | 74% | 44% | 201% | 94% | 133% | 114% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q37529) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



