Verenigd Koninkrijk Waterval
Devil's Appendix
Een van de watervallen — Verenigd Koninkrijk.

In cijfers.
Jul–Okt
Beste maanden
663m
Hoogte boven zee
Het water van Devil's Appendix, maand na maand
Hij buldert van oktober tot februari.
De volste maanden: van oktober tot februari.
- 93%Jan
- 79%Feb
- 68%Mrt
- 56%Apr
- 49%Mei
- 48%Jun
- 52%Jul
- 59%Aug
- 61%Sep
- 77%Okt
- 91%Nov
- 100%Dec
Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van juli tot oktober.
Schatting op basis van regen, smeltwater en verdamping per maand (NASA POWER, 1991–2020) rond de waterval. Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Llanberisdichtstbijzijnde plaats · 6,3 km in vogelvlucht
- Parkeren op 1.600 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Liverpool John Lennon Airport (LPL)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 83 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven LPL (Liverpool)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van juli tot oktoberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 336 m over 1,1 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 147 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 1uitkijkpuntenTwll Du
- 5gemarkeerde wandelroutesWelsh Three Thousands, Llwybr Llechi Eryri, Cambrian Way en nog 2
- 8parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 3picknickplekken
- 1toiletten
- 1infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 1andere benoemde watervallen binnen 4 kmRhaeadr y Benglog
- 1grotten
- 5campingsGwern Gôf Isaf Campsite & Bunkhouses, Gwern Gof Uchaf Campsite, Pritchard's Campsite en nog 2
- 24hotels en accommodaties binnen 6 kmSnowdonia Mountain Lodge, Y Gwynedd, Dol a Fon en nog 21
- 1restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Llanberis6,3 km in vogelvlucht
- Deiniolen7,7 km in vogelvlucht
- Bethesda8,1 km in vogelvlucht
- Tregarth9,6 km in vogelvlucht
- Llanrug12 km in vogelvlucht
- Y Felinheli14 km in vogelvlucht
- Blaenau-Ffestiniog14 km in vogelvlucht
- Bangor14 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 3 | 3 | 5 | 8 | 11 | 14 | 15 | 15 | 13 | 10 | 6 | 4 |
| Nacht °C | 0 | -1 | 0 | 1 | 4 | 7 | 9 | 9 | 7 | 5 | 2 | 0 |
| Regen & sneeuw (mm) | 126 | 104 | 94 | 77 | 87 | 99 | 112 | 119 | 108 | 135 | 142 | 148 |
| Natte dagen | 20 | 18 | 17 | 16 | 16 | 16 | 19 | 21 | 18 | 20 | 22 | 21 |
| Zon u/dag | 1,1 | 2,4 | 4,1 | 5,9 | 6,7 | 6,3 | 6,1 | 5,4 | 4,4 | 2,6 | 1,4 | 0,9 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 6 | 6 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 5 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (663 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.

Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 94% | 262% | 116% | 53% | 22% | 142% | 134% | 138% | 77% | 152% | 102% | 156% |
| 2021 | 173% | 117% | 127% | 24% | 210% | 44% | 73% | 71% | 96% | 146% | 66% | 118% |
| 2022 | 42% | 185% | 47% | 67% | 91% | 53% | 58% | 43% | 106% | 111% | 116% | 77% |
| 2023 | 110% | 31% | 169% | 110% | 40% | 60% | 154% | 116% | 143% | 148% | 113% | 132% |
| 2024 | 133% | 150% | 139% | 153% | 122% | 59% | 96% | 82% | 112% | 79% | 56% | 119% |
| 2025 | 118% | 59% | 30% | 87% | 72% | 111% | 74% | 44% | 201% | 94% | 133% | 114% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q5242595) · CC0 |
|---|---|
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



