
In cijfers.
37m
Hoogte
OpenStreetMap
0,37m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Apr
Sep–Nov
Beste maanden
134kW
Waterkracht
schatting
Het water van Aber Falls, maand na maand
Hij buldert van oktober tot februari.
De volste maanden: van oktober tot februari.
- 0,6 m³/sJan
- 0,4 m³/sFeb
- 0,3 m³/sMrt
- 0,2 m³/sApr
- 0,2 m³/sMei
- 0,1 m³/sJun
- 0,2 m³/sJul
- 0,2 m³/sAug
- 0,3 m³/sSep
- 0,4 m³/sOkt
- 0,5 m³/sNov
- 0,6 m³/sDec
Van ongeveer 0,15 m³/s in de laagste maand tot 0,62 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: april en van september tot november.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Verenigd Koninkrijk
Aber Falls is een waterval (Verenigd Koninkrijk). Het water valt 37 m.
Hoe er te komen.
- Bethesdadichtstbijzijnde plaats · 5,3 km in vogelvlucht
- Parkeren op 1.750 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Liverpool John Lennon Airport (LPL)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 77 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven LPL (Liverpool)Discover Cars · Affiliatelink↗
- April en van september tot novemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens OpenStreetMap (© OpenStreetMap contributors). Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
134 kW
Ongeveer 0,37 m³/s die 37 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- genoeg voor ongeveer 34 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 248 m over 1,8 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 45 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- —uitkijkpunten
- 1gemarkeerde wandelroutesNorth Wales Path
- 5parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 2picknickplekken
- 1toiletten
- 10infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 1andere benoemde watervallen binnen 4 kmRhaeadr-bach
- 1grotten
- 5campingsPlatt's Farm, Ogwen Bank Holiday Park & Country Club, Dinas Farm Touring Park en nog 2
- 8hotels en accommodaties binnen 6 kmDrws Y Nant, Coed Y Gelli Bed and Breakfast, Min y Don Guest House en nog 5
- 2restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Bethesda5,3 km in vogelvlucht
- Llanfairfechan5,4 km in vogelvlucht
- Tregarth6,6 km in vogelvlucht
- Penmaenmawr7,5 km in vogelvlucht
- Beaumaris8,7 km in vogelvlucht
- Bangor9,1 km in vogelvlucht
- Llangoed11 km in vogelvlucht
- Deiniolen12 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 6 | 6 | 8 | 11 | 14 | 16 | 18 | 17 | 16 | 12 | 9 | 6 |
| Nacht °C | 2 | 2 | 2 | 4 | 7 | 10 | 11 | 11 | 10 | 8 | 5 | 3 |
| Regen & sneeuw (mm) | 126 | 104 | 94 | 77 | 87 | 99 | 112 | 119 | 108 | 135 | 142 | 148 |
| Natte dagen | 20 | 18 | 17 | 16 | 16 | 16 | 19 | 21 | 18 | 20 | 22 | 21 |
| Zon u/dag | 1,1 | 2,4 | 4,1 | 5,9 | 6,7 | 6,3 | 6,1 | 5,4 | 4,4 | 2,6 | 1,4 | 0,9 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 6 | 6 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 5 |
Langjarige gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.



Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 94% | 262% | 116% | 53% | 22% | 142% | 134% | 138% | 77% | 152% | 102% | 156% |
| 2021 | 173% | 117% | 127% | 24% | 210% | 44% | 73% | 71% | 96% | 146% | 66% | 118% |
| 2022 | 42% | 185% | 47% | 67% | 91% | 53% | 58% | 43% | 106% | 111% | 116% | 77% |
| 2023 | 110% | 31% | 169% | 110% | 40% | 60% | 154% | 116% | 143% | 148% | 113% | 132% |
| 2024 | 133% | 150% | 139% | 153% | 122% | 59% | 96% | 82% | 112% | 79% | 56% | 119% |
| 2025 | 118% | 59% | 30% | 87% | 72% | 111% | 74% | 44% | 201% | 94% | 133% | 114% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q3398779) · CC0 |
|---|---|
| Valhoogte | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



