
In cijfers.
Jun–Jul
Beste maanden
369m
Hoogte boven zee
Het water van Silverfallet, Björkliden, maand na maand
Hij buldert van juni tot juli.
De volste maanden: van juni tot juli, met het smeltwater. De dunste: van november tot april. Gemiddeld onder −4 °C (van november tot maart): de waterval kan deels bevriezen.
- 6%Jan
- 7%Feb
- 10%Mrt
- 14%Apr
- 48%Mei
- 100%Jun
- 88%Jul
- 53%Aug
- 36%Sep
- 27%Okt
- 15%Nov
- 8%Dec
Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van juni tot juli.
Schatting op basis van regen, smeltwater en verdamping per maand (NASA POWER, 1991–2020) rond de waterval. Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Silverfallet, Björkliden is een waterval (Zweden).
Hoe er te komen.
- Parkeren op 140 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Bardufoss Airport (BDU)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 73 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven EVE (Evenes)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van juni tot julibeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 180 m over 1,9 km.
Wat er rondom is.
- 1uitkijkpunten
- 5gemarkeerde wandelroutesEuropean Long distance path E1 - Sweden, Norrbottens län (north), Nordkalottruta Etapp 22: Pålnostugan - Abisko Turiststation en nog 3
- 6parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- 2toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- 1bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- 3campingsAbisko turiststation, Björklidens Camping
- 8hotels en accommodaties binnen 6 kmSTF Abisko Turiststation, Hotell Fjället, Abisko Guesthouse en nog 5
- 2restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -7 | -6 | -3 | 1 | 4 | 9 | 16 | 14 | 8 | 1 | -3 | -5 |
| Nacht °C | -12 | -12 | -10 | -6 | 0 | 5 | 9 | 8 | 4 | -3 | -8 | -10 |
| Regen & sneeuw (mm) | 114 | 112 | 121 | 98 | 103 | 124 | 161 | 137 | 142 | 126 | 114 | 130 |
| Natte dagen | 21 | 19 | 21 | 20 | 21 | 21 | 24 | 24 | 22 | 22 | 20 | 22 |
| Zon u/dag | 0,5 | 1,3 | 4,9 | 8,2 | 8,4 | 7,5 | 6,8 | 5,3 | 3,2 | 1,2 | 0,4 | — |
| Sneeuw op de grond (cm) | 124 | 151 | 176 | 188 | 142 | 40 | 1 | 1 | 9 | 24 | 54 | 91 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (369 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 174% | 130% | 149% | 137% | 105% | 33% | 148% | 117% | 132% | 67% | 130% | 44% |
| 2021 | 46% | 120% | 142% | 135% | 71% | 118% | 93% | 109% | 91% | 126% | 91% | 84% |
| 2022 | 201% | 83% | 118% | 126% | 155% | 92% | 144% | 162% | 56% | 130% | 51% | 69% |
| 2023 | 100% | 167% | 97% | 133% | 151% | 84% | 49% | 77% | 141% | 87% | 44% | 67% |
| 2024 | 145% | 80% | 58% | 82% | 79% | 96% | 64% | 125% | 69% | 154% | 208% | 164% |
| 2025 | 152% | 106% | 166% | 174% | 84% | 106% | 68% | 129% | 81% | 108% | 110% | 126% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q15128570) · CC0 |
|---|---|
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






