
In cijfers.
15m
Hoogte
OpenStreetMap
56m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Jun–Jul
Beste maanden
8,3MW
Waterkracht
schatting
Het water van Målselvfossen, maand na maand
Hij buldert van mei tot juni.
De volste maanden: van mei tot juni, met het smeltwater. De dunste: van februari tot maart. Gemiddeld onder −4 °C (van december tot maart): de waterval kan deels bevriezen.
- 22 m³/sJan
- 3,7 m³/sFeb
- 14 m³/sMrt
- 52 m³/sApr
- 236 m³/sMei
- 300 m³/sJun
- 188 m³/sJul
- 103 m³/sAug
- 90 m³/sSep
- 75 m³/sOkt
- 54 m³/sNov
- 43 m³/sDec
Van ongeveer 3,7 m³/s in de laagste maand tot 300 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van juni tot juli.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Målselvfossen is een waterval (Noorwegen). Het water valt 15 m.
Hoe er te komen.
- Moendichtstbijzijnde plaats · 11 km in vogelvlucht
- Parkeren op 220 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Bardufoss Airport (BDU)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 5 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven TOS (Tromsø)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van juni tot julibeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens OpenStreetMap (© OpenStreetMap contributors). Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
8,3 MW
Ongeveer 56 m³/s die 15 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- evenveel als 2,8 grote windturbines
- genoeg voor ongeveer 2.100 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 22 m over 3,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 45 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 2uitkijkpunten
- —gemarkeerde wandelroutes
- 2parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 2picknickplekken
- —toiletten
- 1infoborden en bezoekerscentra
- 3bushaltes binnen 1 km
- 3andere benoemde watervallen binnen 4 kmSagbekkfossen, Storfossen, Bardufossen - Beardogorži
- —grotten
- 2campingsMålselvfossen Feriesenter Nedre, Målselv Fjellandsby
- 12hotels en accommodaties binnen 6 kmBardufoss hotell en nog 11
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Moen11 km in vogelvlucht
- Setermoen23 km in vogelvlucht
- Sørreisa23 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -4 | -4 | -1 | 3 | 8 | 13 | 18 | 16 | 11 | 4 | 0 | -2 |
| Nacht °C | -10 | -10 | -7 | -3 | 2 | 8 | 11 | 10 | 6 | 0 | -5 | -7 |
| Regen & sneeuw (mm) | 102 | 104 | 113 | 87 | 90 | 112 | 129 | 119 | 127 | 114 | 104 | 117 |
| Natte dagen | 18 | 17 | 20 | 18 | 19 | 20 | 21 | 21 | 20 | 20 | 18 | 20 |
| Zon u/dag | 0,3 | 0,6 | 3,2 | 6,3 | 7,3 | 7,1 | 6,2 | 4,9 | 3,1 | 1,4 | 0,2 | — |
| Sneeuw op de grond (cm) | 70 | 91 | 108 | 106 | 54 | 8 | 0 | 0 | 5 | 15 | 30 | 50 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (6 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 157% | 124% | 150% | 138% | 115% | 37% | 138% | 145% | 134% | 64% | 124% | 42% |
| 2021 | 47% | 114% | 137% | 149% | 58% | 113% | 123% | 96% | 96% | 95% | 86% | 87% |
| 2022 | 205% | 69% | 112% | 123% | 157% | 78% | 182% | 161% | 51% | 127% | 46% | 65% |
| 2023 | 95% | 162% | 100% | 128% | 172% | 71% | 39% | 76% | 138% | 90% | 41% | 63% |
| 2024 | 152% | 73% | 60% | 70% | 99% | 88% | 58% | 110% | 70% | 146% | 219% | 160% |
| 2025 | 160% | 103% | 160% | 175% | 77% | 109% | 79% | 150% | 85% | 103% | 123% | 128% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q3869219) · CC0 |
|---|---|
| Valhoogte | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






