
In cijfers.
40m
Hoogte
OpenStreetMap
164m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Mei–Jun
Nov–Dec
Beste maanden
65MW
Waterkracht
schatting
Het water van Saltos del Monday, maand na maand
Hij buldert van mei tot juni en van oktober tot januari.
De volste maanden: van mei tot juni en van oktober tot januari.
- 177 m³/sJan
- 161 m³/sFeb
- 139 m³/sMrt
- 139 m³/sApr
- 173 m³/sMei
- 173 m³/sJun
- 155 m³/sJul
- 112 m³/sAug
- 119 m³/sSep
- 179 m³/sOkt
- 201 m³/sNov
- 212 m³/sDec
Van ongeveer 112 m³/s in de laagste maand tot 212 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van mei tot juni en van november tot december.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Presidente Francodichtstbijzijnde plaats · 2,1 km in vogelvlucht
- Parkeren op 200 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Cataratas International Airport (IGU)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 15 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven IGU (Foz do Iguaçu)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van mei tot juni en van november tot decemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens OpenStreetMap (© OpenStreetMap contributors). Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
65 MW
Ongeveer 164 m³/s die 40 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- evenveel als 22 grote windturbines
- genoeg voor ongeveer 16.100 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 55 m over 3,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 64 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 4uitkijkpunten
- —gemarkeerde wandelroutes
- 1parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- 1toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- 2bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- 3campingsCamping Coati, Internacional
- 179hotels en accommodaties binnen 6 kmLa Cabaña Hostería, Panoramic Grand, Tupasy Iguazú Apart en nog 176
- 42restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Presidente Franco2,1 km in vogelvlucht
- Foz do Iguaçu4,6 km in vogelvlucht
- Ciudad del Este6,8 km in vogelvlucht
- Puerto Iguazú7,1 km in vogelvlucht
- Los Cedrales14 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 32 | 32 | 32 | 29 | 24 | 22 | 22 | 25 | 27 | 29 | 30 | 32 |
| Nacht °C | 24 | 23 | 22 | 19 | 15 | 14 | 13 | 14 | 16 | 20 | 21 | 23 |
| Regen & sneeuw (mm) | 147 | 129 | 117 | 124 | 163 | 108 | 85 | 70 | 121 | 211 | 159 | 179 |
| Natte dagen | 17 | 16 | 14 | 11 | 11 | 11 | 9 | 7 | 11 | 15 | 13 | 16 |
| Zon u/dag | 8,2 | 7,5 | 7,7 | 7,1 | 5,6 | 5,2 | 5,8 | 6,6 | 6,3 | 6,5 | 8,0 | 8,1 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (148 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 117% | 95% | 54% | 38% | 133% | 137% | 43% | 204% | 24% | 24% | 42% | 116% |
| 2021 | 181% | 22% | 60% | 11% | 20% | 115% | 54% | 69% | 74% | 132% | 43% | 6% |
| 2022 | 83% | 73% | 165% | 137% | 98% | 75% | 69% | 224% | 175% | 182% | 46% | 30% |
| 2023 | 100% | 146% | 54% | 113% | 68% | 65% | 130% | 100% | 99% | 160% | 155% | 80% |
| 2024 | 71% | 97% | 62% | 125% | 117% | 132% | 199% | 47% | 69% | 58% | 83% | 105% |
| 2025 | 50% | 68% | 35% | 53% | 38% | 199% | 97% | 145% | 92% | 78% | 82% | 106% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q880046) · CC0 |
|---|---|
| Valhoogte | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






