
In cijfers.
2.235m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Jun
Okt–Dec
Beste maanden
140m
Hoogte boven zee
Het water van Salto Yucumã, maand na maand
Hij buldert van mei tot juli en van oktober tot januari.
De volste maanden: van mei tot juli en van oktober tot januari.
- 2.247 m³/sJan
- 1.735 m³/sFeb
- 1.298 m³/sMrt
- 1.758 m³/sApr
- 2.332 m³/sMei
- 2.726 m³/sJun
- 2.260 m³/sJul
- 1.573 m³/sAug
- 1.554 m³/sSep
- 2.757 m³/sOkt
- 3.126 m³/sNov
- 3.128 m³/sDec
Van ongeveer 1.298 m³/s in de laagste maand tot 3.128 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: juni en van oktober tot december.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Salto Yucumã is een waterval (Argentinië). Hij ligt in Turvo State Park.
Hoe er te komen.
- Derrubadasdichtstbijzijnde plaats · 14 km in vogelvlucht
- Parkeren op 620 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Serafin Enoss Bertaso Airport (XAP)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 122 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven IGR (Puerto Iguazu)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Juni en van oktober tot decemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 4 m over 2,8 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 78 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 1uitkijkpunten
- 1gemarkeerde wandelroutesSendero Chachí
- 3parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 2picknickplekken
- 3toiletten
- 1infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 kmSalto Horacio Foerster
- —grotten
- —campings
- 1hotels en accommodaties binnen 6 kmMoconá Virgin Lodge
- 1restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Derrubadas14 km in vogelvlucht
- Itapiranga18 km in vogelvlucht
- Barra do Guarita18 km in vogelvlucht
- Vista Gaúcha24 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 32 | 32 | 31 | 28 | 24 | 22 | 22 | 24 | 26 | 28 | 30 | 31 |
| Nacht °C | 21 | 21 | 20 | 17 | 13 | 12 | 10 | 12 | 14 | 17 | 18 | 20 |
| Regen & sneeuw (mm) | 149 | 126 | 122 | 158 | 152 | 141 | 111 | 97 | 138 | 218 | 168 | 176 |
| Natte dagen | 17 | 16 | 14 | 12 | 11 | 11 | 10 | 9 | 12 | 16 | 13 | 16 |
| Zon u/dag | 7,8 | 7,5 | 7,4 | 7,0 | 5,5 | 5,0 | 5,8 | 6,5 | 6,1 | 6,2 | 7,9 | 7,7 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (140 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 88% | 82% | 34% | 45% | 90% | 152% | 104% | 89% | 30% | 26% | 52% | 72% |
| 2021 | 129% | 37% | 72% | 17% | 52% | 111% | 36% | 20% | 84% | 123% | 43% | 17% |
| 2022 | 53% | 78% | 212% | 175% | 173% | 108% | 67% | 154% | 88% | 132% | 32% | 51% |
| 2023 | 82% | 73% | 92% | 66% | 88% | 80% | 104% | 113% | 136% | 237% | 218% | 112% |
| 2024 | 82% | 100% | 116% | 121% | 144% | 112% | 115% | 63% | 53% | 57% | 70% | 63% |
| 2025 | 48% | 62% | 36% | 56% | 58% | 188% | 69% | 81% | 82% | 81% | 41% | 104% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q2215506) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






