Argentinië / Brazilië Hoefijzerwaterval UNESCO-werelderfgoed
Watervallen van de Iguaçu
82 meter val op de Iguaçu.

In cijfers.
82m
Hoogte
1.756m³/s
Gemiddeld debiet
Mei–Jun
Nov–Dec
Beste maanden
1,4GW
Waterkracht
schatting
Het water van Watervallen van de Iguaçu, maand na maand
Hij buldert van mei tot juni en van oktober tot januari.
De volste maanden: van mei tot juni en van oktober tot januari.
- 1.837 m³/sJan
- 1.724 m³/sFeb
- 1.565 m³/sMrt
- 1.567 m³/sApr
- 1.807 m³/sMei
- 1.808 m³/sJun
- 1.675 m³/sJul
- 1.372 m³/sAug
- 1.422 m³/sSep
- 1.851 m³/sOkt
- 2.009 m³/sNov
- 2.084 m³/sDec
Van ongeveer 1.372 m³/s in de laagste maand tot 2.084 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van mei tot juni en van november tot december.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Watervallen in Brazilië en Argentinië
Watervallen van de Iguaçu is een hoefijzerwaterval aan de rivier Iguaçu (Argentinië). Het water valt 82 m over een breedte van 2.700 m. Hij ligt in Nationaal park Iguaçu. Hij maakt deel uit van een UNESCO-werelderfgoed.
Hoe er te komen.
- Puerto Iguazúdichtstbijzijnde plaats · 17 km in vogelvlucht
- Parkeren op 310 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Cataratas Del Iguazú International Airport (IGR)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 6 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven IGR (Puerto Iguazu)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van mei tot juni en van november tot decemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
1,4 GW
Ongeveer 1.756 m³/s die 82 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- evenveel als 471 grote windturbines
- genoeg voor ongeveer 353.100 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 61 m over 3,4 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 27 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 27uitkijkpuntenMirante Foz do Iguaçu, Torre Tanque, Mirador Salto Eva en nog 24
- —gemarkeerde wandelroutes
- 3parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 5picknickplekken
- 11toiletten
- 9infoborden en bezoekerscentra
- 3bushaltes binnen 1 km
- 19andere benoemde watervallen binnen 4 kmSalto Mbiguá, Salto Mitre, Saltos Tres Mosqueteros en nog 16
- —grotten
- 1campingsCamping El Ñandú
- 2hotels en accommodaties binnen 6 kmGran Meliá Iguazú, Belmond Hotel das Cataratas
- 8restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Puerto Iguazú17 km in vogelvlucht
- Foz do Iguaçu22 km in vogelvlucht
- Presidente Franco23 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 32 | 32 | 32 | 29 | 24 | 22 | 22 | 24 | 27 | 29 | 30 | 32 |
| Nacht °C | 24 | 23 | 22 | 19 | 15 | 14 | 13 | 14 | 16 | 20 | 21 | 23 |
| Regen & sneeuw (mm) | 147 | 129 | 117 | 124 | 163 | 108 | 85 | 70 | 121 | 211 | 159 | 179 |
| Natte dagen | 17 | 16 | 14 | 11 | 11 | 11 | 9 | 7 | 11 | 15 | 13 | 16 |
| Zon u/dag | 8,2 | 7,5 | 7,7 | 7,1 | 5,6 | 5,2 | 5,8 | 6,6 | 6,3 | 6,5 | 8,0 | 8,1 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (167 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 117% | 95% | 54% | 38% | 133% | 137% | 43% | 204% | 24% | 24% | 42% | 116% |
| 2021 | 181% | 22% | 60% | 11% | 20% | 115% | 54% | 69% | 74% | 132% | 43% | 6% |
| 2022 | 83% | 73% | 165% | 137% | 98% | 75% | 69% | 224% | 175% | 182% | 46% | 30% |
| 2023 | 100% | 146% | 54% | 113% | 68% | 65% | 130% | 100% | 99% | 160% | 155% | 80% |
| 2024 | 71% | 97% | 62% | 125% | 117% | 132% | 199% | 47% | 69% | 58% | 83% | 105% |
| 2025 | 50% | 68% | 35% | 53% | 38% | 199% | 97% | 145% | 92% | 78% | 82% | 106% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q36332) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






