
In cijfers.
75m
Hoogte
0,61m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Jul–Okt
Beste maanden
447kW
Waterkracht
schatting
Het water van Yudaki Falls, maand na maand
Hij buldert van juli tot oktober.
De volste maanden: van juli tot oktober. Gemiddeld onder −4 °C (van december tot maart): de waterval kan deels bevriezen.
- 0,4 m³/sJan
- 0,3 m³/sFeb
- 0,5 m³/sMrt
- 0,6 m³/sApr
- 0,6 m³/sMei
- 0,6 m³/sJun
- 0,9 m³/sJul
- 0,9 m³/sAug
- 0,9 m³/sSep
- 1,0 m³/sOkt
- 0,7 m³/sNov
- 0,4 m³/sDec
Van ongeveer 0,26 m³/s in de laagste maand tot 0,96 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van juli tot oktober.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Yudaki Falls is een waterval aan de rivier Lake Yunoko (Japan). Het water valt 75 m over een breedte van 25 m. Hij ligt in Nikkō National Park.
Hoe er te komen.
- Katashinadichtstbijzijnde plaats · 16 km in vogelvlucht
- Parkeren op 40 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Fukushima Airport (FKS)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 101 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven KIJ (Niigata)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van juli tot oktoberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
447 kW
Ongeveer 0,61 m³/s die 75 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- genoeg voor ongeveer 112 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 82 m over 1,9 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 74 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 3uitkijkpunten湯ノ湖・湯滝展望台, 湯滝展望台
- —gemarkeerde wandelroutes
- 19parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 6picknickplekken
- 4toiletten
- 3infoborden en bezoekerscentra
- 4bushaltes binnen 1 km
- 3andere benoemde watervallen binnen 4 km緑滝, 美弥古滝, 庵滝
- —grotten
- 3campings菖蒲ヶ浜キャンプ場, 湯元キャンプ場, 菅沼キャンプ村
- 23hotels en accommodaties binnen 6 km奥日光高原ホテル, 樹林, 奥日光森のホテル en nog 20
- 7restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Katashina16 km in vogelvlucht
- Nikkō18 km in vogelvlucht
- Imaichi24 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -6 | -4 | 0 | 8 | 14 | 18 | 21 | 22 | 18 | 11 | 5 | -2 |
| Nacht °C | -11 | -11 | -8 | -3 | 3 | 8 | 13 | 13 | 9 | 3 | -3 | -8 |
| Regen & sneeuw (mm) | 93 | 61 | 88 | 103 | 111 | 147 | 220 | 179 | 187 | 170 | 100 | 105 |
| Natte dagen | 19 | 16 | 15 | 13 | 14 | 17 | 21 | 20 | 18 | 15 | 16 | 20 |
| Zon u/dag | 1,8 | 3,0 | 4,3 | 5,1 | 6,1 | 5,2 | 4,2 | 5,6 | 4,8 | 3,8 | 2,8 | 1,8 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 22 | 24 | 16 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 16 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (1.478 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 122% | 74% | 113% | 145% | 83% | 105% | 169% | 45% | 128% | 79% | 37% | 62% |
| 2021 | 100% | 134% | 145% | 104% | 89% | 112% | 109% | 160% | 82% | 70% | 109% | 125% |
| 2022 | 53% | 104% | 84% | 131% | 126% | 84% | 100% | 97% | 110% | 51% | 98% | 103% |
| 2023 | 53% | 79% | 101% | 85% | 156% | 285% | 58% | 78% | 110% | 68% | 111% | 66% |
| 2024 | 98% | 134% | 177% | 86% | 148% | 97% | 88% | 133% | 121% | 110% | 125% | 59% |
| 2025 | 85% | 102% | 118% | 132% | 204% | 106% | 70% | 109% | 153% | 118% | 80% | 116% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q11563734) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






