
In cijfers.
10m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Jul–Okt
Beste maanden
644m
Hoogte boven zee
Het water van Fukiware Falls, maand na maand
Hij buldert van juli tot oktober.
De volste maanden: van juli tot oktober.
- 4,4 m³/sJan
- 4,2 m³/sFeb
- 7,2 m³/sMrt
- 10 m³/sApr
- 11 m³/sMei
- 12 m³/sJun
- 14 m³/sJul
- 14 m³/sAug
- 16 m³/sSep
- 17 m³/sOkt
- 11 m³/sNov
- 5,8 m³/sDec
Van ongeveer 4,2 m³/s in de laagste maand tot 17 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van juli tot oktober.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Tatsuiwadichtstbijzijnde plaats · 9,8 km in vogelvlucht
- Parkeren op 110 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Ibaraki Airport (IBR)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 123 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven HND (Tokyo)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van juli tot oktoberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 53 m over 1,8 km.
Wat er rondom is.
- 1uitkijkpunten
- —gemarkeerde wandelroutes
- 10parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- 1toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- 2bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- —campings
- 24hotels en accommodaties binnen 6 km見晴荘, 源泉湯の宿 紫翠亭, 吟松亭あわしま en nog 21
- 10restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Tatsuiwa9,8 km in vogelvlucht
- Numata16 km in vogelvlucht
- Katashina16 km in vogelvlucht
- Morishita17 km in vogelvlucht
- Minakami20 km in vogelvlucht
- Nakayama23 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 2 | 3 | 8 | 14 | 20 | 23 | 27 | 28 | 24 | 18 | 12 | 5 |
| Nacht °C | -6 | -6 | -3 | 2 | 8 | 14 | 18 | 19 | 15 | 8 | 2 | -3 |
| Regen & sneeuw (mm) | 61 | 47 | 82 | 104 | 121 | 155 | 202 | 176 | 198 | 178 | 78 | 66 |
| Natte dagen | 9 | 8 | 11 | 11 | 13 | 17 | 20 | 19 | 16 | 14 | 10 | 10 |
| Zon u/dag | 5,6 | 6,0 | 6,1 | 6,2 | 6,1 | 4,5 | 4,2 | 5,4 | 4,4 | 4,4 | 5,0 | 5,2 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 17 | 17 | 12 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 13 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (644 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.



Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 156% | 56% | 118% | 156% | 88% | 130% | 158% | 38% | 114% | 93% | 23% | 33% |
| 2021 | 85% | 122% | 165% | 98% | 84% | 117% | 134% | 173% | 79% | 65% | 98% | 144% |
| 2022 | 33% | 100% | 87% | 146% | 122% | 77% | 120% | 86% | 121% | 52% | 102% | 79% |
| 2023 | 34% | 71% | 120% | 84% | 152% | 295% | 54% | 91% | 115% | 63% | 90% | 43% |
| 2024 | 90% | 155% | 184% | 89% | 151% | 121% | 76% | 181% | 94% | 110% | 134% | 25% |
| 2025 | 54% | 51% | 141% | 139% | 213% | 98% | 88% | 80% | 122% | 98% | 50% | 104% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q11416484) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



