
In cijfers.
39.535m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Mrt–Jun
Beste maanden
17m
Hoogte boven zee
Het water van Yellala Falls, maand na maand
Hij buldert van december tot mei.
De volste maanden: van december tot mei. De dunste: van augustus tot oktober.
- 49.006 m³/sJan
- 49.401 m³/sFeb
- 50.221 m³/sMrt
- 51.356 m³/sApr
- 51.020 m³/sMei
- 45.699 m³/sJun
- 38.845 m³/sJul
- 33.309 m³/sAug
- 30.426 m³/sSep
- 33.711 m³/sOkt
- 40.694 m³/sNov
- 46.434 m³/sDec
Van ongeveer 30.426 m³/s in de laagste maand tot 51.356 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van maart tot juni.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Kengedichtstbijzijnde plaats · 13 km in vogelvlucht
- Mbanza Congo Airport (SSY)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 99 km hemelsbreed
- Van maart tot junibeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 8 m over 3,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 113 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- —uitkijkpunten
- —gemarkeerde wandelroutes
- —parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- —toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- —campings
- —hotels en accommodaties binnen 6 km
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Kenge13 km in vogelvlucht
- Matadi15 km in vogelvlucht
- Nóqui21 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 31 | 32 | 32 | 31 | 31 | 32 | 32 | 33 | 34 | 33 | 31 | 31 |
| Nacht °C | 24 | 24 | 24 | 24 | 24 | 21 | 20 | 20 | 22 | 23 | 24 | 24 |
| Regen & sneeuw (mm) | 125 | 129 | 181 | 170 | 126 | 8 | 1 | 5 | 25 | 108 | 173 | 162 |
| Natte dagen | 23 | 22 | 26 | 26 | 19 | 1 | 0 | 1 | 5 | 19 | 28 | 26 |
| Zon u/dag | 4,5 | 4,8 | 5,7 | 5,3 | 4,0 | 3,4 | 3,3 | 2,5 | 2,0 | 2,1 | 4,0 | 3,7 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (17 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 154% | 107% | 97% | 74% | 138% | 382% | — | 42% | 126% | 89% | 131% | 76% |
| 2021 | 78% | 79% | 92% | 99% | 57% | 32% | — | 30% | 91% | 50% | 108% | 93% |
| 2022 | 113% | 61% | 99% | 172% | 125% | 146% | — | 42% | 52% | 109% | 161% | 91% |
| 2023 | 104% | 70% | 109% | 129% | 103% | 111% | — | 17% | 99% | 122% | 116% | 143% |
| 2024 | 41% | 102% | 72% | 63% | 56% | 157% | — | 17% | 71% | 63% | 98% | 107% |
| 2025 | 63% | 93% | 82% | 130% | 184% | 257% | — | 11% | 90% | 58% | 83% | 81% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q37505) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



