
In cijfers.
65m
Hoogte
291m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Apr–Mei
Dec–Jan
Beste maanden
186MW
Waterkracht
schatting
Het water van Zongo Falls, maand na maand
Hij buldert van april tot mei en van november tot januari.
De volste maanden: van april tot mei en van november tot januari. De dunste: van juli tot september.
- 574 m³/sJan
- 468 m³/sFeb
- 472 m³/sMrt
- 536 m³/sApr
- 499 m³/sMei
- 306 m³/sJun
- 138 m³/sJul
- 48 m³/sAug
- 73 m³/sSep
- 226 m³/sOkt
- 487 m³/sNov
- 623 m³/sDec
Van ongeveer 48 m³/s in de laagste maand tot 623 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van april tot mei en van december tot januari.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Congo-Kinshasa
Zongo Falls is een waterval (Congo-Kinshasa). Het water valt 65 m.
Hoe er te komen.
- Maya-Maya International Airport (BZV)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 70 km hemelsbreed
- Van april tot mei en van december tot januaribeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
186 MW
Ongeveer 291 m³/s die 65 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- evenveel als 62 grote windturbines
- genoeg voor ongeveer 46.400 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 77 m over 3,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 94 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 1uitkijkpuntenZongo Falls Viewpoint
- —gemarkeerde wandelroutes
- —parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- —toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- 1campingsSeli Safari
- 2hotels en accommodaties binnen 6 kmSeli Safari, Bandreka
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 29 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 31 | 32 | 30 | 29 | 29 |
| Nacht °C | 22 | 22 | 22 | 22 | 22 | 19 | 18 | 20 | 21 | 22 | 22 | 22 |
| Regen & sneeuw (mm) | 149 | 153 | 196 | 200 | 143 | 13 | 3 | 12 | 52 | 163 | 250 | 210 |
| Natte dagen | 26 | 25 | 28 | 28 | 21 | 3 | 1 | 3 | 13 | 28 | 29 | 28 |
| Zon u/dag | 5,1 | 4,9 | 5,7 | 5,9 | 5,4 | 4,8 | 4,8 | 4,4 | 4,3 | 4,0 | 4,6 | 4,5 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (367 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 183% | 182% | 118% | 111% | 133% | 266% | — | 149% | 74% | 128% | 188% | 127% |
| 2021 | 137% | 106% | 100% | 94% | 69% | 84% | — | 167% | 104% | 77% | 79% | 82% |
| 2022 | 163% | 98% | 182% | 103% | 84% | 41% | — | 28% | 51% | 70% | 117% | 81% |
| 2023 | 111% | 67% | 120% | 150% | 95% | 73% | — | 18% | 47% | 74% | 53% | 82% |
| 2024 | 47% | 78% | 70% | 103% | 46% | 39% | — | 16% | 82% | 58% | 94% | 73% |
| 2025 | 80% | 78% | 56% | 147% | 198% | 273% | — | 13% | 34% | 77% | 73% | 78% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q108442084) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






