
In cijfers.
6m
Hoogte
OpenStreetMap
370m³/s
Gemiddeld debiet
Mei–Jun
Sep
Beste maanden
22MW
Waterkracht
schatting
Het water van Urriðafoss, maand na maand
Hij buldert van oktober tot april.
De volste maanden: van oktober tot april.
- 825 m³/sJan
- 822 m³/sFeb
- 741 m³/sMrt
- 614 m³/sApr
- 451 m³/sMei
- 265 m³/sJun
- 192 m³/sJul
- 234 m³/sAug
- 548 m³/sSep
- 565 m³/sOkt
- 569 m³/sNov
- 758 m³/sDec
Van ongeveer 192 m³/s in de laagste maand tot 825 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van mei tot juni en september.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Waterval in IJsland
Urriðafoss is een waterval (IJsland). Het water valt 6 m over een breedte van 40 m.
Hoe er te komen.
- Selfossdichtstbijzijnde plaats · 16 km in vogelvlucht
- Parkeren op 170 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Reykjavík Domestic Airport (RKV)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 66 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven RKV (Reykjavík)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van mei tot juni en septemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens OpenStreetMap (© OpenStreetMap contributors). Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
22 MW
Ongeveer 370 m³/s die 6 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- evenveel als 7,3 grote windturbines
- genoeg voor ongeveer 5.400 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 19 m over 3,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 22 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 2uitkijkpuntenUrriðafoss
- —gemarkeerde wandelroutes
- 1parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 1picknickplekken
- —toiletten
- 1infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- 1campingsÞjórsárver
- 7hotels en accommodaties binnen 6 kmVatnsholt Farm, Miðhóll gestahús, Julia's Guesthouse en nog 4
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Selfoss16 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 1 | 2 | 3 | 6 | 9 | 13 | 15 | 14 | 11 | 6 | 3 | 2 |
| Nacht °C | -3 | -3 | -2 | 1 | 4 | 7 | 9 | 8 | 6 | 2 | -1 | -3 |
| Regen & sneeuw (mm) | 179 | 163 | 160 | 121 | 92 | 85 | 104 | 115 | 178 | 144 | 145 | 182 |
| Natte dagen | 21 | 20 | 20 | 17 | 16 | 16 | 18 | 19 | 20 | 18 | 19 | 20 |
| Zon u/dag | 0,3 | 1,0 | 4,0 | 6,9 | 8,1 | 8,0 | 6,8 | 5,8 | 3,6 | 2,2 | 0,5 | 0,4 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 22 | 22 | 23 | 16 | 6 | 0 | 0 | 0 | 1 | 7 | 13 | 17 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (15 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 136% | 87% | 100% | 116% | 116% | 141% | 81% | 146% | 122% | 46% | 102% | 76% |
| 2021 | 54% | 60% | 99% | 95% | 75% | 130% | 105% | 90% | 129% | 96% | 131% | 73% |
| 2022 | 141% | 88% | 190% | 71% | 106% | 123% | 133% | 133% | 70% | 67% | 54% | 32% |
| 2023 | 92% | 151% | 31% | 97% | 218% | 151% | 20% | 79% | 101% | 96% | 61% | 77% |
| 2024 | 90% | 68% | 60% | 73% | 135% | 117% | 122% | 115% | 65% | 87% | 117% | 123% |
| 2025 | 94% | 124% | 117% | 71% | 113% | 112% | 125% | 104% | 84% | 103% | 34% | 71% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q1546828) · CC0 |
|---|---|
| Valhoogte | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






