
In cijfers.
120m
Hoogte
OpenStreetMap
1,7m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Jan–Apr
Beste maanden
2,0MW
Waterkracht
schatting
Het water van Tumpak Sewu Waterfalls, maand na maand
Hij buldert van januari tot maart.
De volste maanden: van januari tot maart. De dunste: van juni tot november.
- 3,1 m³/sJan
- 3,5 m³/sFeb
- 3,3 m³/sMrt
- 2,5 m³/sApr
- 1,7 m³/sMei
- 1,1 m³/sJun
- 0,7 m³/sJul
- 0,5 m³/sAug
- 0,4 m³/sSep
- 0,6 m³/sOkt
- 1,1 m³/sNov
- 2,2 m³/sDec
Van ongeveer 0,43 m³/s in de laagste maand tot 3,5 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van januari tot april.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Indonesië
Tumpak Sewu Waterfalls is een waterval (Indonesië). Het water valt 120 m.
Hoe er te komen.
- Tempursaridichtstbijzijnde plaats · 9,2 km in vogelvlucht
- Parkeren op 150 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Abdul Rachman Saleh Airport (MLG)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 40 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven DPS (Kuta, Badung)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van januari tot aprilbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens OpenStreetMap (© OpenStreetMap contributors). Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
2,0 MW
Ongeveer 1,7 m³/s die 120 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- genoeg voor ongeveer 493 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 197 m over 3,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 42 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 1uitkijkpuntenWaterfalls Panorama
- —gemarkeerde wandelroutes
- 2parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- —toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 3andere benoemde watervallen binnen 4 kmAir Terjun Kabut Pelangi, Coban Sriti, Coban Ciblungan
- —grotten
- —campings
- 2hotels en accommodaties binnen 6 kmArtha Cottages, Kaliningrad Cottage & Resto 2
- 3restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Tempursari9,2 km in vogelvlucht
- Sumberrejo18 km in vogelvlucht
- Dampit19 km in vogelvlucht
- Pasirian22 km in vogelvlucht
- Kebonan22 km in vogelvlucht
- Senduro24 km in vogelvlucht
- Wajak25 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 27 | 26 | 27 | 27 | 27 | 27 | 27 | 28 | 30 | 31 | 30 | 28 |
| Nacht °C | 22 | 22 | 22 | 22 | 21 | 20 | 19 | 19 | 20 | 21 | 22 | 22 |
| Regen & sneeuw (mm) | 308 | 299 | 268 | 182 | 119 | 69 | 36 | 14 | 17 | 57 | 131 | 256 |
| Natte dagen | 27 | 25 | 26 | 22 | 14 | 9 | 6 | 3 | 4 | 8 | 18 | 25 |
| Zon u/dag | 5,8 | 6,0 | 6,4 | 7,1 | 7,6 | 8,0 | 8,5 | 9,2 | 9,5 | 8,8 | 7,5 | 5,5 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (508 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 81% | 124% | 104% | 132% | 192% | 68% | 103% | 197% | 180% | 261% | 194% | 158% |
| 2021 | 130% | 146% | 97% | 72% | 55% | 243% | 68% | 159% | 586% | 88% | 202% | 164% |
| 2022 | 96% | 103% | 120% | 76% | 170% | 192% | 147% | 201% | 412% | 515% | 249% | 77% |
| 2023 | 83% | 136% | 73% | 109% | 37% | 33% | 289% | 36% | 20% | 1% | 68% | 158% |
| 2024 | 75% | 104% | 73% | 114% | 13% | 92% | 83% | 20% | 170% | 94% | 128% | 145% |
| 2025 | 123% | 76% | 124% | 131% | 252% | 81% | 110% | 184% | 277% | 159% | 300% | 138% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q26246069) · CC0 |
|---|---|
| Valhoogte | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






