
In cijfers.
1,3m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Jan–Apr
Beste maanden
571m
Hoogte boven zee
Het water van Madakaripura Waterfall, maand na maand
Hij buldert van januari tot maart.
De volste maanden: van januari tot maart. De dunste: van juni tot november.
- 2,6 m³/sJan
- 2,9 m³/sFeb
- 2,7 m³/sMrt
- 2,0 m³/sApr
- 1,4 m³/sMei
- 0,8 m³/sJun
- 0,5 m³/sJul
- 0,3 m³/sAug
- 0,3 m³/sSep
- 0,4 m³/sOkt
- 0,8 m³/sNov
- 1,8 m³/sDec
Van ongeveer 0,29 m³/s in de laagste maand tot 2,9 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van januari tot april.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Indonesië
Madakaripura Waterfall is een waterval (Indonesië).
Hoe er te komen.
- Probolinggodichtstbijzijnde plaats · 24 km in vogelvlucht
- Parkeren op 180 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Abdul Rachman Saleh Airport (MLG)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 35 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven DPS (Kuta, Badung)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van januari tot aprilbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 387 m over 3,4 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 233 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- —uitkijkpunten
- —gemarkeerde wandelroutes
- 1parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- —toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 1andere benoemde watervallen binnen 4 kmMadakaripura
- —grotten
- 2campingsBumi Perkemahan Timur, Bumi Perkemahan Lumbang
- 4hotels en accommodaties binnen 6 kmA3 homestay, Hotel Sangdimur, Sinar Harapan en nog 1
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Probolinggo24 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 26 | 26 | 26 | 27 | 26 | 26 | 26 | 28 | 29 | 30 | 29 | 27 |
| Nacht °C | 21 | 21 | 22 | 21 | 21 | 20 | 18 | 18 | 19 | 21 | 22 | 22 |
| Regen & sneeuw (mm) | 308 | 299 | 268 | 182 | 119 | 69 | 36 | 14 | 17 | 57 | 131 | 256 |
| Natte dagen | 27 | 25 | 26 | 22 | 14 | 9 | 6 | 3 | 4 | 8 | 18 | 25 |
| Zon u/dag | 5,8 | 6,0 | 6,4 | 7,1 | 7,6 | 8,0 | 8,5 | 9,2 | 9,5 | 8,8 | 7,5 | 5,5 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (571 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 81% | 124% | 104% | 132% | 192% | 68% | 103% | 197% | 180% | 261% | 194% | 158% |
| 2021 | 130% | 146% | 97% | 72% | 55% | 243% | 68% | 159% | 586% | 88% | 202% | 164% |
| 2022 | 96% | 103% | 120% | 76% | 170% | 192% | 147% | 201% | 412% | 515% | 249% | 77% |
| 2023 | 83% | 136% | 73% | 109% | 37% | 33% | 289% | 36% | 20% | 1% | 68% | 158% |
| 2024 | 75% | 104% | 73% | 114% | 13% | 92% | 83% | 20% | 170% | 94% | 128% | 145% |
| 2025 | 123% | 76% | 124% | 131% | 252% | 81% | 110% | 184% | 277% | 159% | 300% | 138% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q4206976) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






