
In cijfers.
0,36m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Apr–Jun
Okt
Beste maanden
763m
Hoogte boven zee
Het water van Watervallen van Triberg, maand na maand
Hij buldert van oktober tot juli.
Hij voert het hele jaar vrij gelijkmatig water.
- 0,6 m³/sJan
- 0,5 m³/sFeb
- 0,6 m³/sMrt
- 0,4 m³/sApr
- 0,6 m³/sMei
- 0,4 m³/sJun
- 0,3 m³/sJul
- 0,3 m³/sAug
- 0,2 m³/sSep
- 0,3 m³/sOkt
- 0,3 m³/sNov
- 0,5 m³/sDec
Van ongeveer 0,17 m³/s in de laagste maand tot 0,61 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van april tot juni en oktober.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Duitsland
Watervallen van Triberg is een waterval (Duitsland). Hij ligt in Triberger Wasserfälle und Prisenbach.
Hoe er te komen.
- Tribergdichtstbijzijnde plaats · 0,8 km in vogelvlucht
- Parkeren op 260 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Strasbourg Airport (SXB)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 64 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven SXB (Strasbourg)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van april tot juni en oktoberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 283 m over 2,9 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 94 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 11uitkijkpuntenDreikaiserfelsen, Tribergblick, Bahnblick en nog 8
- 94gemarkeerde wandelroutesSchonacher Schalensteinpfad, Schwarzwaldbahn - Unterer Bahnerlebnispfad, Paradiestour: Schonacher Wälderweg en nog 91
- 67parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 8picknickplekken
- 5toiletten
- 70infoborden en bezoekerscentra
- 14bushaltes binnen 1 km
- 3andere benoemde watervallen binnen 4 kmPrisenbach-Wasserfall, Alpirsbach-Wasserfall, Schonach-Wasserfall
- —grotten
- 17campingsGruppenunterkunft Kesselberghaus, Zeltlagerplatz Stöcklewald, Wohnmobilplatz Nussbach - Triberg en nog 14
- 73hotels en accommodaties binnen 6 kmNaturfreundehaus Brend, Gasthaus Wilhelmshöhe, Pension Grubstuben en nog 70
- 31restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Triberg0,8 km in vogelvlucht
- Schonach im Schwarzwald2,6 km in vogelvlucht
- Schönwald2,9 km in vogelvlucht
- Sankt Georgen im Schwarzwald8,0 km in vogelvlucht
- Furtwangen8,4 km in vogelvlucht
- Hornberg9,4 km in vogelvlucht
- Vöhrenbach10 km in vogelvlucht
- Gütenbach10 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 1 | 2 | 7 | 12 | 16 | 20 | 22 | 21 | 17 | 12 | 6 | 2 |
| Nacht °C | -5 | -5 | -2 | 2 | 6 | 10 | 12 | 11 | 7 | 4 | 0 | -4 |
| Regen & sneeuw (mm) | 110 | 83 | 94 | 80 | 131 | 110 | 117 | 114 | 88 | 111 | 97 | 122 |
| Natte dagen | 15 | 13 | 14 | 13 | 17 | 17 | 16 | 14 | 13 | 14 | 14 | 16 |
| Zon u/dag | 1,8 | 3,1 | 4,7 | 6,3 | 6,6 | 7,8 | 7,7 | 6,9 | 5,7 | 3,8 | 2,1 | 1,5 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 16 | 15 | 9 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 8 | 14 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (763 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 68% | 252% | 106% | 34% | 75% | 150% | 59% | 134% | 85% | 155% | 45% | 106% |
| 2021 | 155% | 89% | 77% | 61% | 136% | 167% | 149% | 85% | 62% | 64% | 79% | 121% |
| 2022 | 68% | 132% | 25% | 146% | 46% | 104% | 47% | 87% | 175% | 122% | 129% | 94% |
| 2023 | 87% | 47% | 166% | 147% | 82% | 54% | 101% | 139% | 46% | 108% | 284% | 144% |
| 2024 | 127% | 138% | 124% | 134% | 167% | 166% | 104% | 63% | 214% | 106% | 100% | 86% |
| 2025 | 134% | 72% | 47% | 76% | 55% | 109% | 130% | 116% | 197% | 129% | 106% | 31% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q650634) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






