
In cijfers.
10m
Hoogte
OpenStreetMap
0,66m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Mei–Aug
Beste maanden
65kW
Waterkracht
schatting
Het water van Thur waterfalls, maand na maand
Hij buldert van april tot september.
De volste maanden: van april tot september, met het smeltwater.
- 0,4 m³/sJan
- 0,3 m³/sFeb
- 0,7 m³/sMrt
- 0,9 m³/sApr
- 1,0 m³/sMei
- 1,1 m³/sJun
- 1,1 m³/sJul
- 1,1 m³/sAug
- 0,8 m³/sSep
- 0,6 m³/sOkt
- 0,5 m³/sNov
- 0,4 m³/sDec
Van ongeveer 0,34 m³/s in de laagste maand tot 1,1 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van mei tot augustus.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Wildhausdichtstbijzijnde plaats · 3,2 km in vogelvlucht
- Parkeren op 590 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Sankt Gallen Altenrhein Airport (ACH)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 37 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven ACH (St. Gallen)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van mei tot augustusbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens OpenStreetMap (© OpenStreetMap contributors). Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
65 kW
Ongeveer 0,66 m³/s die 10 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- genoeg voor ongeveer 16 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 178 m over 3,1 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 99 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 10uitkijkpuntenSchaukel Kühboden en nog 9
- 32gemarkeerde wandelroutesKlangweg Toggenburg, 1265 - Dreihütten, Dreihütten - Dreihütten en nog 29
- 79parkeerplaatsen
- 1zwemplekken
- 26picknickplekken
- 12toiletten
- 36infoborden en bezoekerscentra
- 5bushaltes binnen 1 km
- 1andere benoemde watervallen binnen 4 kmOberer Thuwasserfall
- —grotten
- 4campingsCampingplatz Thur, Camping Drei Eidgenossen, Schafbergblick en nog 1
- 58hotels en accommodaties binnen 6 kmAlpenrose, Alpenblick, Drei Eidgenossen en nog 55
- 21restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Wildhaus3,2 km in vogelvlucht
- Walenstadt8,7 km in vogelvlucht
- Gams9,8 km in vogelvlucht
- Grabs10 km in vogelvlucht
- Quarten12 km in vogelvlucht
- Krummenau12 km in vogelvlucht
- Flums13 km in vogelvlucht
- Urnäsch13 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 1 | 2 | 6 | 12 | 17 | 21 | 22 | 22 | 18 | 14 | 7 | 3 |
| Nacht °C | -7 | -7 | -2 | 2 | 6 | 11 | 12 | 12 | 8 | 4 | -1 | -5 |
| Regen & sneeuw (mm) | 92 | 70 | 91 | 93 | 147 | 173 | 169 | 185 | 121 | 103 | 91 | 93 |
| Natte dagen | 14 | 12 | 15 | 16 | 20 | 20 | 20 | 19 | 16 | 14 | 14 | 14 |
| Zon u/dag | 2,5 | 3,8 | 5,3 | 6,5 | 6,7 | 8,0 | 8,1 | 7,3 | 6,0 | 4,2 | 2,4 | 2,0 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 37 | 41 | 26 | 11 | 7 | 2 | 0 | 1 | 4 | 8 | 15 | 24 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (967 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 57% | 200% | 97% | 54% | 76% | 137% | 80% | 138% | 95% | 173% | 33% | 134% |
| 2021 | 265% | 98% | 117% | 66% | 140% | 98% | 220% | 119% | 82% | 56% | 105% | 136% |
| 2022 | 67% | 183% | 17% | 104% | 85% | 102% | 84% | 70% | 141% | 102% | 91% | 94% |
| 2023 | 60% | 59% | 145% | 175% | 138% | 46% | 116% | 140% | 86% | 125% | 248% | 211% |
| 2024 | 114% | 115% | 196% | 148% | 156% | 137% | 130% | 59% | 178% | 129% | 81% | 116% |
| 2025 | 115% | 45% | 79% | 82% | 111% | 93% | 170% | 97% | 145% | 100% | 104% | 25% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q2430022) · CC0 |
|---|---|
| Valhoogte | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






