
In cijfers.
302m
Hoogte
0,47m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Jun–Jul
Beste maanden
1,4MW
Waterkracht
schatting
Het water van Takakkaw Falls, maand na maand
Hij buldert van mei tot juni.
De volste maanden: van mei tot juni, met het smeltwater. De dunste: van september tot maart. Gemiddeld onder −4 °C (van november tot april): de waterval kan deels bevriezen.
- 0,1 m³/sJan
- 0,1 m³/sFeb
- 0,3 m³/sMrt
- 0,6 m³/sApr
- 1,4 m³/sMei
- 1,6 m³/sJun
- 1,0 m³/sJul
- 0,5 m³/sAug
- 0,3 m³/sSep
- 0,4 m³/sOkt
- 0,3 m³/sNov
- 0,1 m³/sDec
Van ongeveer 0,09 m³/s in de laagste maand tot 1,6 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van juni tot juli.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Canada
Takakkaw Falls is een waterval (Canada). Het water valt 302 m. Hij ligt in Nationaal park Yoho.
Hoe er te komen.
- Parkeren op 760 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Calgary International Airport (YYC)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 176 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven YYC (Calgary)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van juni tot julibeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
1,4 MW
Ongeveer 0,47 m³/s die 302 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- genoeg voor ongeveer 347 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 549 m over 1,8 km.
Wat er rondom is.
- 1uitkijkpunten
- 2gemarkeerde wandelroutesYoho Valley Trail, Takakkaw Lake Route
- 5parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 2picknickplekken
- 3toiletten
- 1infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 3andere benoemde watervallen binnen 4 kmAngel's Staircase Falls, Point Lace Falls, Laughing Falls
- —grotten
- 4campingsLaughing Falls Campground, Twin Falls Campground, Takakkaw Falls Campground en nog 1
- 2hotels en accommodaties binnen 6 kmWhiskey Jack Hostel, Twin Falls Chalet
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -8 | -7 | -4 | 0 | 6 | 13 | 17 | 16 | 11 | 3 | -5 | -9 |
| Nacht °C | -16 | -17 | -14 | -9 | -2 | 3 | 6 | 5 | 1 | -6 | -13 | -17 |
| Regen & sneeuw (mm) | 69 | 56 | 89 | 70 | 82 | 117 | 86 | 70 | 80 | 86 | 90 | 66 |
| Natte dagen | 18 | 14 | 20 | 18 | 18 | 22 | 18 | 14 | 15 | 17 | 19 | 17 |
| Zon u/dag | 1,9 | 4,2 | 4,5 | 6,4 | 7,4 | 6,4 | 8,5 | 8,0 | 5,4 | 3,4 | 1,3 | 1,7 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 77 | 91 | 103 | 94 | 39 | 6 | 1 | 2 | 9 | 17 | 34 | 59 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (1.851 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 121% | 114% | 82% | 66% | 106% | 99% | 102% | 71% | 52% | 124% | 94% | 110% |
| 2021 | 75% | 110% | 63% | 57% | 116% | 87% | 42% | 147% | 83% | 68% | 162% | 147% |
| 2022 | 98% | 85% | 69% | 107% | 109% | 117% | 66% | 120% | 57% | 48% | 69% | 89% |
| 2023 | 40% | 121% | 43% | 101% | 96% | 108% | 105% | 111% | 71% | 63% | 51% | 109% |
| 2024 | 84% | 142% | 71% | 110% | 138% | 92% | 57% | 179% | 76% | 114% | 89% | 94% |
| 2025 | 41% | 61% | 140% | 79% | 92% | 105% | 199% | 91% | 45% | 61% | 102% | 254% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q572771) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






