
In cijfers.
305m
Hoogte
3m
Breedte
Mei–Jul
Beste maanden
1.578m
Hoogte boven zee
Het water van Angels Staircase Falls, maand na maand
Hij buldert van mei tot juni.
De volste maanden: van mei tot juni, met het smeltwater. De dunste: van september tot maart. Gemiddeld onder −4 °C (van november tot maart): de waterval kan deels bevriezen.
- 6%Jan
- 5%Feb
- 16%Mrt
- 35%Apr
- 91%Mei
- 100%Jun
- 61%Jul
- 32%Aug
- 21%Sep
- 24%Okt
- 20%Nov
- 8%Dec
Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van mei tot juli.
Schatting op basis van regen, smeltwater en verdamping per maand (NASA POWER, 1991–2020) rond de waterval. Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Canada
Angels Staircase Falls is een waterval (Canada). Het water valt 305 m over een breedte van 3 m. Hij ligt in Nationaal park Yoho.
Hoe er te komen.
- Parkeren op 2.150 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Calgary International Airport (YYC)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 179 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven YYC (Calgary)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van mei tot julibeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 463 m over 2,1 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 108 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 1uitkijkpunten
- 3gemarkeerde wandelroutesCeleste Lake Connector, Yoho Valley Trail, Takakkaw Lake Route
- 2parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- 2toiletten
- 1infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 5andere benoemde watervallen binnen 4 kmAngel's Staircase Falls, Takakkaw Falls, Twin Falls en nog 2
- —grotten
- 5campingsLaughing Falls Campground, Twin Falls Campground, Little Yoho Valley Campground en nog 2
- 2hotels en accommodaties binnen 6 kmWhiskey Jack Hostel, Twin Falls Chalet
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -6 | -5 | -2 | 2 | 8 | 15 | 19 | 18 | 13 | 5 | -3 | -7 |
| Nacht °C | -14 | -15 | -12 | -7 | 0 | 5 | 8 | 7 | 3 | -4 | -12 | -15 |
| Regen & sneeuw (mm) | 69 | 56 | 89 | 70 | 82 | 117 | 86 | 70 | 80 | 86 | 90 | 66 |
| Natte dagen | 18 | 14 | 20 | 18 | 18 | 22 | 18 | 14 | 15 | 17 | 19 | 17 |
| Zon u/dag | 1,9 | 4,2 | 4,5 | 6,4 | 7,4 | 6,4 | 8,5 | 8,0 | 5,4 | 3,4 | 1,3 | 1,7 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 77 | 91 | 103 | 94 | 39 | 6 | 1 | 2 | 9 | 17 | 34 | 59 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (1.578 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.

Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 121% | 114% | 82% | 66% | 106% | 99% | 102% | 71% | 52% | 124% | 94% | 110% |
| 2021 | 75% | 110% | 63% | 57% | 116% | 87% | 42% | 147% | 83% | 68% | 162% | 147% |
| 2022 | 98% | 85% | 69% | 107% | 109% | 117% | 66% | 120% | 57% | 48% | 69% | 89% |
| 2023 | 40% | 121% | 43% | 101% | 96% | 108% | 105% | 111% | 71% | 63% | 51% | 109% |
| 2024 | 84% | 142% | 71% | 110% | 138% | 92% | 57% | 179% | 76% | 114% | 89% | 94% |
| 2025 | 41% | 61% | 140% | 79% | 92% | 105% | 199% | 91% | 45% | 61% | 102% | 254% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q38033) · CC0 |
|---|---|
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



