Naar de inhoud
Cascadyas
EN

Verenigde Staten Verenigde Staten Waterval

Sunset Falls

32 meter val op de South Fork Skykomish River.

Wanneer gaan

Sunset Falls, Washington From "Amtrak Empire Builder" - panoramio
Loco Steve · CC BY 3.0

In cijfers.

32m

Hoogte

OpenStreetMap

69m³/s

Gemiddeld debiet

schatting

Mrt–Mei
Nov

Beste maanden

21MW

Waterkracht

schatting

Het water van Sunset Falls, maand na maand

Hij buldert van november tot mei.

De volste maanden: van november tot mei, met het smeltwater. De dunste: van juli tot september.

  1. 101 m³/sJan
  2. 82 m³/sFeb
  3. 91 m³/sMrt
  4. 86 m³/sApr
  5. 79 m³/sMei
  6. 52 m³/sJun
  7. 27 m³/sJul
  8. 18 m³/sAug
  9. 26 m³/sSep
  10. 57 m³/sOkt
  11. 95 m³/sNov
  12. 101 m³/sDec
veel water beste maanden

Van ongeveer 18 m³/s in de laagste maand tot 101 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van maart tot mei en november.

Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.

Verenigde Staten

Sunset Falls is een waterval aan de South Fork Skykomish River (Verenigde Staten). Het water valt 32 m.

Meer op Wikipedia

Hoe er te komen.

  • Gold Bardichtstbijzijnde plaats · 12 km in vogelvlucht
  • Parkeren op 1.170 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
  • Seattle Paine Field International Airport (PAE)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 56 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven SEA (Seattle)Discover Cars · Affiliatelink
  • Van maart tot mei en novemberbeste maanden (schatting)

Plan uw bezoek

Overnachten, ontdekken en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Hoe groot?

Hoe groot hij echt is.

32 mSunset Falls1,8 meen mens9,0 meen huis56 mTorenvan Pisa

Valhoogte volgens OpenStreetMap (© OpenStreetMap contributors). Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.

21 MW

Ongeveer 69 m³/s die 32 m vallen: het vermogen van het vallende water.

  • evenveel als 7,1 grote windturbines
  • genoeg voor ongeveer 5.400 huishoudens, als alles stroom werd

Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.

Gezien vanuit de lucht.

8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.

Sunset Falls van bovenaf (Sentinel-2) N 2 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

De South Fork Skykomish River door de waterval
140 m160 m180 mSunset Falls-1.5 km-1 km-0.5 km0+0.5 km+1 km+1.5 km← stroomopwaartsstroomafwaarts →

De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.

Het dal onder de waterval
−690 m+690 m

Rond de waterval daalt de rivier 45 m over 3,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 101 m onder de laagste dalrand.

Wat er rondom is.

  • 6uitkijkpuntenBridal Veil Falls Viewpoint, Canyon Falls Viewpoint en nog 4
  • 5gemarkeerde wandelroutesLake Serene Trail, Heybrook Lookout Trail, Bridal Veil Falls Trail en nog 2
  • 7parkeerplaatsen
  • —zwemplekken
  • 3picknickplekken
  • 8toiletten
  • 3infoborden en bezoekerscentra
  • —bushaltes binnen 1 km
  • 7andere benoemde watervallen binnen 4 kmBridal Veil Falls-Lower East Cascade, Logjam Falls, Bridal Veil Falls-Upper Cascade en nog 4
  • 1grotten
  • —campings
  • 5hotels en accommodaties binnen 6 kmBaring Bend Lodge, Mt. Index Cabin, Bush House en nog 2
  • 4restaurants en cafés binnen 3 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Gold Bar12 km in vogelvlucht
  • Sultan21 km in vogelvlucht

Weer

Het weer, maand na maand.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag °C6681218212626221595
Nacht °C1025912151512830
Regen & sneeuw (mm)26717421513610380334286197284256
Natte dagen2118211917159811172121
Zon u/dag2,24,04,36,07,27,910,99,67,34,42,31,8
Sneeuw op de grond (cm)526057388100071834

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (158 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.

Recente jaren

Natte en droge jaren

Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
2020192%175%75%72%167%160%105%56%150%135%119%113%
2021111%195%56%50%92%90%32%112%188%127%167%122%
2022124%109%71%140%189%190%85%61%15%72%90%114%
202355%115%68%121%65%77%49%89%106%46%85%123%
2024118%109%69%91%118%180%79%193%62%99%97%122%
202534%115%129%70%81%46%148%217%102%116%99%223%

130% natter dan normaal 70% droger dan normaal

Vergelijk met de watervallen in de buurt.

Sunset Falls

Verenigde Staten

  • 32 mHoogte
  • 69 m³/sGemiddeld debiet
  • Mrt–Mei, NovBeste maanden

Snoqualmie Falls

Verenigde Staten

  • 82 mHoogte
  • 50 m³/sGemiddeld debiet
  • Mrt–Apr, NovBeste maanden

Bekijk de gids

Comet Falls

Verenigde Staten

  • 116 mHoogte
  • —Gemiddeld debiet
  • MeiBeste maanden

Bekijk de gids

Sydney Falls

Verenigde Staten

  • 61 mHoogte
  • 0,48 m³/sGemiddeld debiet
  • MeiBeste maanden

Bekijk de gids

Over deze cijfers

Namen, hoogte, breedte, rivierWikidata (Q37999) · CC0
Valhoogte© OpenStreetMap contributors · ODbL
Debiet en stroomgebiedHydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Reliëf, rivierprofiel, 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Paden, uitkijkpunten, parkeren© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.U bent hier
eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken