Naar de inhoud
Cascadyas
EN

Verenigde Staten Verenigde Staten Waterval

Snoqualmie Falls

82 meter val.

Wanneer gaan

Snoqualmie Falls, Snoqualmie, WA
Meher Anand Kasam · CC BY-SA 3.0

In cijfers.

82m

Hoogte

50m³/s

Gemiddeld debiet

schatting

Mrt–Apr
Nov

Beste maanden

40MW

Waterkracht

schatting

Het water van Snoqualmie Falls, maand na maand

Hij buldert van november tot maart.

De volste maanden: van november tot maart. De dunste: van juli tot september.

  1. 84 m³/sJan
  2. 69 m³/sFeb
  3. 66 m³/sMrt
  4. 53 m³/sApr
  5. 41 m³/sMei
  6. 29 m³/sJun
  7. 17 m³/sJul
  8. 13 m³/sAug
  9. 19 m³/sSep
  10. 41 m³/sOkt
  11. 66 m³/sNov
  12. 76 m³/sDec
veel water beste maanden

Van ongeveer 13 m³/s in de laagste maand tot 84 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van maart tot april en november.

Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.

Verenigde Staten

Snoqualmie Falls is een waterval (Verenigde Staten). Het water valt 82 m over een breedte van 30 m.

Meer op Wikipedia

Hoe er te komen.

  • Snoqualmiedichtstbijzijnde plaats · 1,7 km in vogelvlucht
  • Parkeren op 190 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
  • King County International Airport - Boeing Field (BFI)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 35 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven SEA (Seattle)Discover Cars · Affiliatelink
  • Van maart tot april en novemberbeste maanden (schatting)

Plan uw bezoek

Overnachten, ontdekken en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Hoe groot?

Hoe groot hij echt is.

82 mSnoqualmieFalls1,8 meen mens9,0 meen huis56 mTorenvan Pisa93 mVrijheidsbeeld

Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.

40 MW

Ongeveer 50 m³/s die 82 m vallen: het vermogen van het vallende water.

  • evenveel als 13 grote windturbines
  • genoeg voor ongeveer 10.000 huishoudens, als alles stroom werd

Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.

Gezien vanuit de lucht.

8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.

Snoqualmie Falls van bovenaf (Sentinel-2) N 2 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

De Snoqualmie River door de waterval
50 m100 mSnoqualmie Falls-1.5 km-1 km-0.5 km0+0.5 km+1 km+1.5 km← stroomopwaartsstroomafwaarts →

De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.

Het dal onder de waterval
−690 m+690 m

Rond de waterval daalt de rivier 92 m over 3,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 70 m onder de laagste dalrand.

Wat er rondom is.

  • 7uitkijkpuntenSnoqualmie Falls Viewpoint - Upper, Snoqualmie Falls Viewpoint - Lower, Snoqualmie Falls Viewpoint en nog 4
  • 2gemarkeerde wandelroutesSnoqualmie Valley Trail, Snoqualmie Falls Trail
  • 32parkeerplaatsen
  • —zwemplekken
  • 9picknickplekken
  • 7toiletten
  • 11infoborden en bezoekerscentra
  • 6bushaltes binnen 1 km
  • —andere benoemde watervallen binnen 4 km
  • —grotten
  • 2campingsSnoqualmie Falls Forest Theater Campsites, Camp Keller
  • 6hotels en accommodaties binnen 6 kmNorth Bend Motel, Salish Lodge & Spa, Treehouse Point en nog 3
  • 25restaurants en cafés binnen 3 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Snoqualmie1,7 km in vogelvlucht
  • Fall City4,8 km in vogelvlucht
  • North Bend6,4 km in vogelvlucht
  • Tanner10 km in vogelvlucht
  • Riverbend11 km in vogelvlucht
  • Wilderness Rim12 km in vogelvlucht
  • Carnation13 km in vogelvlucht
  • Klahanie13 km in vogelvlucht

Weer

Het weer, maand na maand.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag °C781014182024252215106
Nacht °C2135911141412741
Regen & sneeuw (mm)25216319413410178273979179256235
Natte dagen2118211916147710172121
Zon u/dag2,44,34,96,88,29,411,810,37,95,12,71,8
Sneeuw op de grond (cm)161413103100041217

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (120 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.

Foto's

Door de ogen van bezoekers.

Recente jaren

Natte en droge jaren

Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
2020175%188%73%63%164%158%104%49%136%124%110%109%
2021100%193%56%43%79%90%24%64%154%110%156%112%
2022122%109%74%124%178%181%81%36%11%72%103%105%
202349%102%64%110%61%78%41%84%112%47%83%123%
2024115%106%60%89%117%171%91%184%72%90%92%117%
202537%110%132%71%79%47%122%182%91%106%93%220%

130% natter dan normaal 70% droger dan normaal

Vergelijk met de watervallen in de buurt.

Snoqualmie Falls

Verenigde Staten

  • 82 mHoogte
  • 50 m³/sGemiddeld debiet
  • Mrt–Apr, NovBeste maanden

Sunset Falls

Verenigde Staten

  • 32 mHoogte
  • 69 m³/sGemiddeld debiet
  • Mrt–Mei, NovBeste maanden

Bekijk de gids

Comet Falls

Verenigde Staten

  • 116 mHoogte
  • —Gemiddeld debiet
  • MeiBeste maanden

Bekijk de gids

Van Trump Falls

Verenigde Staten

  • 52 mHoogte
  • 0,26 m³/sGemiddeld debiet
  • MeiBeste maanden

Bekijk de gids

Over deze cijfers

Namen, hoogte, breedte, rivierWikidata (Q7548048) · CC0
Debiet en stroomgebiedHydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Reliëf, rivierprofiel, 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Paden, uitkijkpunten, parkeren© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.U bent hier
eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken