
In cijfers.
30m
Hoogte
2,7m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Mei
Aug–Okt
Beste maanden
798kW
Waterkracht
schatting
Het water van Shirahige Falls, maand na maand
Hij buldert van april tot mei.
De volste maanden: van april tot mei, met het smeltwater. De dunste: van januari tot februari. Gemiddeld onder −4 °C (van december tot maart): de waterval kan deels bevriezen.
- 0,8 m³/sJan
- 0,3 m³/sFeb
- 2,0 m³/sMrt
- 6,6 m³/sApr
- 5,8 m³/sMei
- 3,7 m³/sJun
- 3,3 m³/sJul
- 4,6 m³/sAug
- 4,8 m³/sSep
- 4,3 m³/sOkt
- 3,3 m³/sNov
- 2,7 m³/sDec
Van ongeveer 0,35 m³/s in de laagste maand tot 6,6 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: mei en van augustus tot oktober.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Shirahige Falls is een waterval aan de Biei River (Japan). Het water valt 30 m over een breedte van 40 m.
Hoe er te komen.
- Kami-furanodichtstbijzijnde plaats · 14 km in vogelvlucht
- Parkeren op 100 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Asahikawa Airport (AKJ)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 27 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven CTS (Sapporo)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Mei en van augustus tot oktoberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
798 kW
Ongeveer 2,7 m³/s die 30 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- genoeg voor ongeveer 200 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 39 m over 0,4 km.
Wat er rondom is.
- 1uitkijkpunten白髭の滝
- —gemarkeerde wandelroutes
- 11parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- 1toiletten
- 3infoborden en bezoekerscentra
- 1bushaltes binnen 1 km
- 1andere benoemde watervallen binnen 4 km白金不動の滝
- —grotten
- 3campings白銀荘前キャンプ場, 国設白金野営場, 道の駅 びえい「白金ビルケ」キャンピングカーサイト
- 6hotels en accommodaties binnen 6 kmHotel Park Hills, 湯元白金温泉ホテル, Resort house bibi en nog 3
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Kami-furano14 km in vogelvlucht
- Biei19 km in vogelvlucht
- Naka-furano19 km in vogelvlucht
- Shimo-furano25 km in vogelvlucht
- Furano25 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -7 | -6 | -2 | 5 | 14 | 18 | 22 | 23 | 18 | 10 | 2 | -5 |
| Nacht °C | -14 | -14 | -10 | -3 | 4 | 9 | 13 | 14 | 10 | 2 | -4 | -12 |
| Regen & sneeuw (mm) | 70 | 61 | 56 | 52 | 69 | 80 | 119 | 154 | 126 | 107 | 103 | 97 |
| Natte dagen | 20 | 17 | 14 | 11 | 12 | 11 | 14 | 14 | 15 | 16 | 19 | 22 |
| Zon u/dag | 2,9 | 3,9 | 5,3 | 6,1 | 6,1 | 5,7 | 5,3 | 5,0 | 4,9 | 4,0 | 2,2 | 1,9 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 56 | 70 | 64 | 19 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 15 | 29 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (612 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 56% | 75% | 134% | 123% | 109% | 108% | 45% | 85% | 77% | 135% | 80% | 75% |
| 2021 | 97% | 127% | 110% | 199% | 130% | 39% | 17% | 90% | 82% | 133% | 141% | 80% |
| 2022 | 121% | 69% | 94% | 29% | 118% | 184% | 110% | 150% | 77% | 91% | 53% | 92% |
| 2023 | 66% | 64% | 83% | 184% | 81% | 186% | 97% | 95% | 121% | 106% | 106% | 66% |
| 2024 | 72% | 70% | 75% | 94% | 94% | 89% | 125% | 141% | 66% | 131% | 77% | 48% |
| 2025 | 60% | 111% | 165% | 234% | 88% | 123% | 87% | 135% | 184% | 83% | 133% | 140% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q17228813) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






