
In cijfers.
270m
Hoogte
80m
Breedte
Mei
Aug–Okt
Beste maanden
813m
Hoogte boven zee
Het water van Hagoromo Falls, maand na maand
Hij buldert van april tot mei en in september.
De volste maanden: van april tot mei en september, met het smeltwater. De dunste: van januari tot februari. Gemiddeld onder −4 °C (van december tot maart): de waterval kan deels bevriezen.
- 17%Jan
- 11%Feb
- 34%Mrt
- 100%Apr
- 89%Mei
- 60%Jun
- 55%Jul
- 72%Aug
- 76%Sep
- 68%Okt
- 54%Nov
- 44%Dec
Beste maanden, met veel water en aangename dagen: mei en van augustus tot oktober.
Schatting op basis van regen, smeltwater en verdamping per maand (NASA POWER, 1991–2020) rond de waterval. Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hagoromo Falls is een waterval (Japan). Het water valt 270 m over een breedte van 80 m.
Hoe er te komen.
- Kamikawadichtstbijzijnde plaats · 24 km in vogelvlucht
- Parkeren op 1.320 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Asahikawa Airport (AKJ)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 28 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven CTS (Sapporo)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Mei en van augustus tot oktoberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 239 m over 1,8 km.
Wat er rondom is.
- —uitkijkpunten
- —gemarkeerde wandelroutes
- 3parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- —toiletten
- 1infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 4andere benoemde watervallen binnen 4 km敷島の滝, 二見滝, 幣の滝 en nog 1
- —grotten
- 1campings旭岳青少年野営場
- 13hotels en accommodaties binnen 6 km天人閣 (Tenninkaku), Art Village Toki, Daisetsuzan-Sanso en nog 10
- 1restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Kamikawa24 km in vogelvlucht
- Higashikawa24 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -8 | -7 | -3 | 4 | 12 | 17 | 21 | 21 | 17 | 9 | 1 | -6 |
| Nacht °C | -16 | -16 | -11 | -4 | 2 | 8 | 12 | 13 | 8 | 1 | -6 | -13 |
| Regen & sneeuw (mm) | 70 | 61 | 56 | 52 | 69 | 80 | 119 | 154 | 126 | 107 | 103 | 97 |
| Natte dagen | 20 | 17 | 14 | 11 | 12 | 11 | 14 | 14 | 15 | 16 | 19 | 22 |
| Zon u/dag | 2,9 | 3,9 | 5,3 | 6,1 | 6,1 | 5,7 | 5,3 | 5,0 | 4,9 | 4,0 | 2,2 | 1,9 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 56 | 70 | 64 | 19 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 15 | 29 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (813 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.



Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 56% | 75% | 134% | 123% | 109% | 108% | 45% | 85% | 77% | 135% | 80% | 75% |
| 2021 | 97% | 127% | 110% | 199% | 130% | 39% | 17% | 90% | 82% | 133% | 141% | 80% |
| 2022 | 121% | 69% | 94% | 29% | 118% | 184% | 110% | 150% | 77% | 91% | 53% | 92% |
| 2023 | 66% | 64% | 83% | 184% | 81% | 186% | 97% | 95% | 121% | 106% | 106% | 66% |
| 2024 | 72% | 70% | 75% | 94% | 94% | 89% | 125% | 141% | 66% | 131% | 77% | 48% |
| 2025 | 60% | 111% | 165% | 234% | 88% | 123% | 87% | 135% | 184% | 83% | 133% | 140% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q11610358) · CC0 |
|---|---|
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



