
In cijfers.
70m
Hoogte
OpenStreetMap
0,55m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Jun–Sep
Beste maanden
374kW
Waterkracht
schatting
Het water van Riesachfälle, maand na maand
Hij buldert van mei tot september.
De volste maanden: van mei tot september. Gemiddeld onder −4 °C (van december tot februari): de waterval kan deels bevriezen.
- 0,2 m³/sJan
- 0,3 m³/sFeb
- 0,5 m³/sMrt
- 0,6 m³/sApr
- 0,8 m³/sMei
- 1,0 m³/sJun
- 1,1 m³/sJul
- 1,1 m³/sAug
- 0,9 m³/sSep
- 0,6 m³/sOkt
- 0,3 m³/sNov
- 0,2 m³/sDec
Van ongeveer 0,19 m³/s in de laagste maand tot 1,1 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van juni tot september.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Oostenrijk
Riesachfälle is een waterval (Oostenrijk). Het water valt 70 m.
Hoe er te komen.
- Hausdichtstbijzijnde plaats · 9,2 km in vogelvlucht
- Parkeren op 360 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Salzburg Airport (SZG)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 77 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven SZG (Salzburg)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van juni tot septemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens OpenStreetMap (© OpenStreetMap contributors). Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
374 kW
Ongeveer 0,55 m³/s die 70 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- genoeg voor ongeveer 94 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 260 m over 1,3 km.
Wat er rondom is.
- 5uitkijkpunten
- 6gemarkeerde wandelroutesWanderweg 777, Wanderweg 778, Wanderweg 779, Höhenweg Planai en nog 3
- 7parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- 1toiletten
- 6infoborden en bezoekerscentra
- 1bushaltes binnen 1 km
- 2andere benoemde watervallen binnen 4 kmKleiner Riesachfall, Schleierwasserfall
- —grotten
- —campings
- 19hotels en accommodaties binnen 6 kmFahrlechhütte, Preintalerhütte, Gollinghütte en nog 16
- 3restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Haus9,2 km in vogelvlucht
- Haus im Ennstal9,2 km in vogelvlucht
- Schladming9,3 km in vogelvlucht
- Ramsau am Dachstein13 km in vogelvlucht
- Michaelerberg13 km in vogelvlucht
- Pruggern14 km in vogelvlucht
- Kleinsölk15 km in vogelvlucht
- Gröbming16 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -4 | -3 | 2 | 8 | 12 | 16 | 18 | 17 | 12 | 8 | 3 | -2 |
| Nacht °C | -11 | -10 | -7 | -3 | 2 | 6 | 8 | 7 | 3 | -1 | -5 | -9 |
| Regen & sneeuw (mm) | 82 | 67 | 81 | 75 | 140 | 166 | 177 | 175 | 132 | 96 | 73 | 76 |
| Natte dagen | 14 | 13 | 16 | 15 | 20 | 21 | 22 | 19 | 15 | 14 | 14 | 15 |
| Zon u/dag | 3,0 | 4,5 | 5,2 | 5,7 | 5,5 | 6,4 | 7,0 | 6,5 | 5,1 | 4,5 | 2,8 | 2,4 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 27 | 25 | 18 | 8 | 4 | 1 | 0 | 0 | 3 | 6 | 12 | 19 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (1.593 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 50% | 192% | 83% | 63% | 99% | 124% | 131% | 145% | 140% | 154% | 34% | 103% |
| 2021 | 110% | 55% | 86% | 84% | 120% | 59% | 118% | 122% | 56% | 49% | 129% | 135% |
| 2022 | 84% | 135% | 24% | 125% | 100% | 113% | 88% | 88% | 130% | 138% | 120% | 80% |
| 2023 | 90% | 125% | 134% | 182% | 96% | 64% | 121% | 144% | 35% | 94% | 269% | 216% |
| 2024 | 91% | 106% | 92% | 124% | 107% | 137% | 95% | 73% | 211% | 104% | 36% | 87% |
| 2025 | 51% | 40% | 147% | 112% | 134% | 76% | 152% | 68% | 94% | 94% | 107% | 29% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q2152297) · CC0 |
|---|---|
| Valhoogte | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






