
In cijfers.
0,20m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Jun–Sep
Beste maanden
993m
Hoogte boven zee
Het water van Luserfall, maand na maand
Hij buldert van mei tot september.
De volste maanden: van mei tot september.
- 0,1 m³/sJan
- 0,1 m³/sFeb
- 0,2 m³/sMrt
- 0,2 m³/sApr
- 0,3 m³/sMei
- 0,4 m³/sJun
- 0,4 m³/sJul
- 0,4 m³/sAug
- 0,3 m³/sSep
- 0,2 m³/sOkt
- 0,1 m³/sNov
- 0,1 m³/sDec
Van ongeveer 0,08 m³/s in de laagste maand tot 0,39 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van juni tot september.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Oostenrijk
Luserfall is een waterval (Oostenrijk).
Hoe er te komen.
- Hausdichtstbijzijnde plaats · 2,1 km in vogelvlucht
- Parkeren op 250 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Salzburg Airport (SZG)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 69 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven SZG (Salzburg)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van juni tot septemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 181 m over 1,0 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 74 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 2uitkijkpunten
- 10gemarkeerde wandelroutesDachstein-Tauern-Panoramaweg, Wanderweg 667, Wanderweg 666 en nog 7
- 19parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 1picknickplekken
- 2toiletten
- 4infoborden en bezoekerscentra
- 1bushaltes binnen 1 km
- 2andere benoemde watervallen binnen 4 kmGradenbachwasserfall, Schleierfall
- —grotten
- 3campingsCamping Zirngast, Bike Camping Schladming, Campbert
- 278hotels en accommodaties binnen 6 kmZum Schlosserwirt, Scharlingerhütte, Kemeterhof en nog 275
- 18restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Haus2,1 km in vogelvlucht
- Haus im Ennstal2,1 km in vogelvlucht
- Schladming6,2 km in vogelvlucht
- Ramsau am Dachstein7,3 km in vogelvlucht
- Pruggern9,3 km in vogelvlucht
- Michaelerberg11 km in vogelvlucht
- Gröbming11 km in vogelvlucht
- Kleinsölk14 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 0 | 1 | 6 | 12 | 16 | 20 | 22 | 21 | 16 | 12 | 6 | 2 |
| Nacht °C | -7 | -6 | -3 | 1 | 6 | 10 | 12 | 11 | 7 | 3 | -1 | -5 |
| Regen & sneeuw (mm) | 82 | 67 | 81 | 75 | 140 | 166 | 177 | 175 | 132 | 96 | 73 | 76 |
| Natte dagen | 14 | 13 | 16 | 15 | 20 | 21 | 22 | 19 | 15 | 14 | 14 | 15 |
| Zon u/dag | 3,0 | 4,5 | 5,2 | 5,7 | 5,5 | 6,4 | 7,0 | 6,5 | 5,1 | 4,5 | 2,8 | 2,4 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 27 | 25 | 18 | 8 | 4 | 1 | 0 | 0 | 3 | 6 | 12 | 19 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (993 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.


Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 50% | 192% | 83% | 63% | 99% | 124% | 131% | 145% | 140% | 154% | 34% | 103% |
| 2021 | 110% | 55% | 86% | 84% | 120% | 59% | 118% | 122% | 56% | 49% | 129% | 135% |
| 2022 | 84% | 135% | 24% | 125% | 100% | 113% | 88% | 88% | 130% | 138% | 120% | 80% |
| 2023 | 90% | 125% | 134% | 182% | 96% | 64% | 121% | 144% | 35% | 94% | 269% | 216% |
| 2024 | 91% | 106% | 92% | 124% | 107% | 137% | 95% | 73% | 211% | 104% | 36% | 87% |
| 2025 | 51% | 40% | 147% | 112% | 134% | 76% | 152% | 68% | 94% | 94% | 107% | 29% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q16320166) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



