
In cijfers.
304m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Mei–Aug
Beste maanden
42m
Hoogte boven zee
Het water van Raleighvallen, maand na maand
Hij buldert van mei tot juli.
De volste maanden: van mei tot juli. De dunste: van oktober tot november.
- 292 m³/sJan
- 322 m³/sFeb
- 279 m³/sMrt
- 361 m³/sApr
- 580 m³/sMei
- 696 m³/sJun
- 698 m³/sJul
- 506 m³/sAug
- 294 m³/sSep
- 138 m³/sOkt
- 99 m³/sNov
- 222 m³/sDec
Van ongeveer 99 m³/s in de laagste maand tot 698 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van mei tot augustus.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Stroomversnelling in Suriname
Raleighvallen is een waterval (Suriname).
Hoe er te komen.
- Johan Adolf Pengel International Airport (PBM)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 141 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven PBM (Paramaribo)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van mei tot augustusbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 8 m over 3,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 38 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- —uitkijkpunten
- —gemarkeerde wandelroutes
- —parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- —toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 2andere benoemde watervallen binnen 4 kmAnjoemara Vallen 2, Anjoemara Vallen
- —grotten
- 5campingsFoengoe Island Resort, zijtak kreek moederval, Lolopasi en nog 2
- 1hotels en accommodaties binnen 6 kmVoltzberg
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 30 | 31 | 32 | 30 | 29 | 28 | 28 | 30 | 31 | 33 | 33 | 31 |
| Nacht °C | 22 | 22 | 22 | 22 | 23 | 23 | 23 | 23 | 23 | 23 | 23 | 22 |
| Regen & sneeuw (mm) | 147 | 133 | 132 | 202 | 300 | 250 | 227 | 148 | 69 | 68 | 93 | 173 |
| Natte dagen | 22 | 20 | 20 | 24 | 29 | 28 | 29 | 22 | 14 | 13 | 18 | 25 |
| Zon u/dag | 5,6 | 5,1 | 5,4 | 5,5 | 5,7 | 6,8 | 7,7 | 8,3 | 8,8 | 8,4 | 7,3 | 5,9 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (42 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 50% | 34% | 55% | 36% | 47% | 122% | 139% | 99% | 110% | 98% | 158% | 142% |
| 2021 | 160% | 60% | 160% | 176% | 140% | 100% | 152% | 168% | 120% | 142% | 242% | 117% |
| 2022 | 84% | 111% | 166% | 139% | 127% | 158% | 139% | 108% | 77% | 100% | 208% | 123% |
| 2023 | 147% | 142% | 72% | 123% | 111% | 89% | 102% | 63% | 21% | 68% | 83% | 69% |
| 2024 | 56% | 23% | 51% | 97% | 144% | 213% | 91% | 73% | 75% | 111% | 75% | 157% |
| 2025 | 108% | 120% | 101% | 144% | 101% | 207% | 148% | 100% | 40% | 235% | 160% | 87% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q34757327) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



