
In cijfers.
33m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Mei–Aug
Beste maanden
158m
Hoogte boven zee
Het water van Blanche Marie Vallen, maand na maand
Hij buldert van mei tot juli.
De volste maanden: van mei tot juli. De dunste: van oktober tot november.
- 35 m³/sJan
- 30 m³/sFeb
- 25 m³/sMrt
- 34 m³/sApr
- 68 m³/sMei
- 77 m³/sJun
- 77 m³/sJul
- 56 m³/sAug
- 26 m³/sSep
- 12 m³/sOkt
- 12 m³/sNov
- 34 m³/sDec
Van ongeveer 12 m³/s in de laagste maand tot 77 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van mei tot augustus.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Johan Adolf Pengel International Airport (PBM)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 203 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven PBM (Paramaribo)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van mei tot augustusbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 24 m over 3,2 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 62 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 2uitkijkpuntenel dora water val, Blanchemarie Vallen
- —gemarkeerde wandelroutes
- —parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- —toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 1andere benoemde watervallen binnen 4 kmBlanchemarie Vallen
- —grotten
- —campings
- —hotels en accommodaties binnen 6 km
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 30 | 30 | 31 | 30 | 29 | 28 | 28 | 28 | 30 | 32 | 32 | 30 |
| Nacht °C | 22 | 22 | 22 | 22 | 23 | 23 | 23 | 23 | 23 | 24 | 23 | 22 |
| Regen & sneeuw (mm) | 126 | 107 | 108 | 149 | 263 | 229 | 230 | 153 | 63 | 63 | 80 | 169 |
| Natte dagen | 19 | 16 | 15 | 20 | 26 | 27 | 27 | 21 | 11 | 11 | 15 | 21 |
| Zon u/dag | 5,6 | 5,1 | 5,5 | 5,4 | 5,3 | 6,2 | 7,2 | 8,1 | 8,6 | 8,1 | 7,0 | 5,7 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (158 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 51% | 32% | 104% | 30% | 64% | 148% | 139% | 75% | 69% | 70% | 220% | 140% |
| 2021 | 127% | 44% | 175% | 213% | 220% | 104% | 150% | 190% | 110% | 96% | 247% | 102% |
| 2022 | 85% | 113% | 149% | 119% | 145% | 137% | 123% | 115% | 102% | 70% | 236% | 164% |
| 2023 | 142% | 144% | 63% | 106% | 107% | 102% | 160% | 45% | 11% | 18% | 35% | 50% |
| 2024 | 54% | 18% | 33% | 95% | 136% | 388% | 112% | 36% | 68% | 77% | 36% | 107% |
| 2025 | 116% | 194% | 112% | 199% | 90% | 203% | 87% | 74% | 48% | 109% | 144% | 106% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q31916969) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



