
In cijfers.
133m
Hoogte
0,38m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Jun–Jul
Sep–Okt
Beste maanden
489kW
Waterkracht
schatting
Het water van Nachi Falls, maand na maand
Hij buldert van juni tot oktober.
De volste maanden: van juni tot oktober.
- 0,2 m³/sJan
- 0,2 m³/sFeb
- 0,3 m³/sMrt
- 0,4 m³/sApr
- 0,4 m³/sMei
- 0,6 m³/sJun
- 0,6 m³/sJul
- 0,5 m³/sAug
- 0,7 m³/sSep
- 0,7 m³/sOkt
- 0,5 m³/sNov
- 0,3 m³/sDec
Van ongeveer 0,18 m³/s in de laagste maand tot 0,71 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van juni tot juli en van september tot oktober.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Japan
Nachi Falls is een waterval (Japan). Het water valt 133 m over een breedte van 13 m. Hij ligt in Yoshino-Kumano National Park. Hij maakt deel uit van een UNESCO-werelderfgoed.
Hoe er te komen.
- Katsuuradichtstbijzijnde plaats · 6,5 km in vogelvlucht
- Parkeren op 340 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Nanki Shirahama Airport (SHM)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 49 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven KIX (Osaka)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van juni tot juli en van september tot oktoberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
489 kW
Ongeveer 0,38 m³/s die 133 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- genoeg voor ongeveer 122 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 307 m over 1,9 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 119 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 4uitkijkpunten那智滝 en nog 3
- 1gemarkeerde wandelroutes熊野古道 中辺路 大雲取越
- 14parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 2picknickplekken
- 12toiletten
- 22infoborden en bezoekerscentra
- 4bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- —campings
- 24hotels en accommodaties binnen 6 kmホテルシャルモント, Nakanoshima Ryokan, ホテル浦島 en nog 21
- 5restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Katsuura6,5 km in vogelvlucht
- Shingū11 km in vogelvlucht
- Taiji11 km in vogelvlucht
- Udono13 km in vogelvlucht
- Takaike17 km in vogelvlucht
- Hongū21 km in vogelvlucht
- Shimo-ichigi23 km in vogelvlucht
- Kushimoto25 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 9 | 10 | 13 | 17 | 20 | 23 | 26 | 27 | 25 | 21 | 17 | 12 |
| Nacht °C | 4 | 5 | 7 | 12 | 16 | 19 | 23 | 24 | 22 | 17 | 12 | 7 |
| Regen & sneeuw (mm) | 70 | 92 | 125 | 154 | 169 | 241 | 235 | 198 | 259 | 226 | 113 | 84 |
| Natte dagen | 6 | 8 | 11 | 11 | 12 | 17 | 18 | 17 | 17 | 13 | 9 | 7 |
| Zon u/dag | 4,6 | 4,9 | 5,7 | 6,1 | 6,1 | 4,3 | 6,0 | 7,3 | 5,5 | 4,8 | 4,7 | 4,4 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (371 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 195% | 101% | 115% | 120% | 88% | 104% | 244% | 19% | 135% | 131% | 42% | 35% |
| 2021 | 172% | 46% | 205% | 138% | 182% | 80% | 147% | 179% | 131% | 31% | 79% | 104% |
| 2022 | 52% | 23% | 109% | 125% | 117% | 82% | 101% | 98% | 149% | 54% | 167% | 21% |
| 2023 | 79% | 36% | 107% | 124% | 222% | 232% | 58% | 201% | 55% | 49% | 97% | 71% |
| 2024 | 69% | 189% | 225% | 160% | 193% | 171% | 69% | 167% | 71% | 127% | 120% | 6% |
| 2025 | 47% | 28% | 82% | 85% | 267% | 124% | 135% | 43% | 89% | 123% | 66% | 114% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q1365882) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






