Naar de inhoud
Cascadyas
EN

Japan Japan Waterval UNESCO-werelderfgoed

Nachi Falls

133 meter val.

Wanneer gaan

Nachi Falls 2025-10-13
Alpsdake · CC0

In cijfers.

133m

Hoogte

0,38m³/s

Gemiddeld debiet

schatting

Jun–Jul
Sep–Okt

Beste maanden

489kW

Waterkracht

schatting

Het water van Nachi Falls, maand na maand

Hij buldert van juni tot oktober.

De volste maanden: van juni tot oktober.

  1. 0,2 m³/sJan
  2. 0,2 m³/sFeb
  3. 0,3 m³/sMrt
  4. 0,4 m³/sApr
  5. 0,4 m³/sMei
  6. 0,6 m³/sJun
  7. 0,6 m³/sJul
  8. 0,5 m³/sAug
  9. 0,7 m³/sSep
  10. 0,7 m³/sOkt
  11. 0,5 m³/sNov
  12. 0,3 m³/sDec
veel water beste maanden

Van ongeveer 0,18 m³/s in de laagste maand tot 0,71 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van juni tot juli en van september tot oktober.

Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.

Japan

Nachi Falls is een waterval (Japan). Het water valt 133 m over een breedte van 13 m. Hij ligt in Yoshino-Kumano National Park. Hij maakt deel uit van een UNESCO-werelderfgoed.

Meer op Wikipedia

Hoe er te komen.

  • Katsuuradichtstbijzijnde plaats · 6,5 km in vogelvlucht
  • Parkeren op 340 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
  • Nanki Shirahama Airport (SHM)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 49 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven KIX (Osaka)Discover Cars · Affiliatelink
  • Van juni tot juli en van september tot oktoberbeste maanden (schatting)

Plan uw bezoek

Overnachten, ontdekken en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Hoe groot?

Hoe groot hij echt is.

133 mNachi Falls1,8 meen mens96 mBig Ben139 mGrotePiramide330 mEiffeltoren

Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.

489 kW

Ongeveer 0,38 m³/s die 133 m vallen: het vermogen van het vallende water.

  • genoeg voor ongeveer 122 huishoudens, als alles stroom werd

Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.

Gezien vanuit de lucht.

8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.

Nachi Falls van bovenaf (Sentinel-2) N 2 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

De 那智川 door de waterval
100 m200 m300 m400 mNachi Falls0+0.5 km+1 km+1.5 km← stroomopwaartsstroomafwaarts →

De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.

Het dal onder de waterval
−690 m+690 m

Rond de waterval daalt de rivier 307 m over 1,9 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 119 m onder de laagste dalrand.

Wat er rondom is.

  • 4uitkijkpunten那智滝 en nog 3
  • 1gemarkeerde wandelroutes熊野古道 中辺路 大雲取越
  • 14parkeerplaatsen
  • —zwemplekken
  • 2picknickplekken
  • 12toiletten
  • 22infoborden en bezoekerscentra
  • 4bushaltes binnen 1 km
  • —andere benoemde watervallen binnen 4 km
  • —grotten
  • —campings
  • 24hotels en accommodaties binnen 6 kmホテルシャルモント, Nakanoshima Ryokan, ホテル浦島 en nog 21
  • 5restaurants en cafés binnen 3 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Katsuura6,5 km in vogelvlucht
  • Shingū11 km in vogelvlucht
  • Taiji11 km in vogelvlucht
  • Udono13 km in vogelvlucht
  • Takaike17 km in vogelvlucht
  • Hongū21 km in vogelvlucht
  • Shimo-ichigi23 km in vogelvlucht
  • Kushimoto25 km in vogelvlucht

Weer

Het weer, maand na maand.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag °C91013172023262725211712
Nacht °C45712161923242217127
Regen & sneeuw (mm)709212515416924123519825922611384
Natte dagen68111112171817171397
Zon u/dag4,64,95,76,16,14,36,07,35,54,84,74,4
Sneeuw op de grond (cm)110000000000

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (371 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.

Foto's

Door de ogen van bezoekers.

Kumano Kodo World heritage Nachi-no-taki 熊野古道 那智大滝10
Nekosuki · CC BY-SA 4.0
Seiganto-ji Three-storied Pagoda and Nachi Falls
Suikotei · CC BY-SA 4.0
Kumano Kodo World heritage Nachi-no-taki 熊野古道 那智大滝14
Nekosuki · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Natte en droge jaren

Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
2020195%101%115%120%88%104%244%19%135%131%42%35%
2021172%46%205%138%182%80%147%179%131%31%79%104%
202252%23%109%125%117%82%101%98%149%54%167%21%
202379%36%107%124%222%232%58%201%55%49%97%71%
202469%189%225%160%193%171%69%167%71%127%120%6%
202547%28%82%85%267%124%135%43%89%123%66%114%

130% natter dan normaal 70% droger dan normaal

Vergelijk met de watervallen in de buurt.

Nachi Falls

Japan

  • 133 mHoogte
  • 0,38 m³/sGemiddeld debiet
  • Jun–Jul, Sep–OktBeste maanden

Nunobiki Falls

Japan

  • —Hoogte
  • 0,31 m³/sGemiddeld debiet
  • Jun–Jul, Sep–OktBeste maanden

Bekijk de gids

Minoh Falls

Japan

  • —Hoogte
  • 0,55 m³/sGemiddeld debiet
  • Jun–Jul, Sep–OktBeste maanden

Bekijk de gids

Amagoi Falls

Japan

  • 45 mHoogte
  • —Gemiddeld debiet
  • Jul–OktBeste maanden

Bekijk de gids

Over deze cijfers

Namen, hoogte, breedte, rivierWikidata (Q1365882) · CC0
Debiet en stroomgebiedHydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Reliëf, rivierprofiel, 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Paden, uitkijkpunten, parkeren© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.U bent hier
eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken