Naar de inhoud
Cascadyas
EN

Verenigde Staten Verenigde Staten Waterval

Multnomah Falls

165 meter val.

Wanneer gaan

Multnomah Falls on 2 August 2012
John Fowler from Placitas, NM, USA · CC BY 2.0

In cijfers.

165m

Hoogte

3m

Breedte

Mrt–Apr
Nov

Beste maanden

191m

Hoogte boven zee

Het water van Multnomah Falls, maand na maand

Hij buldert van december tot maart.

De volste maanden: van december tot maart. De dunste: van juni tot september.

  1. 100%Jan
  2. 80%Feb
  3. 76%Mrt
  4. 61%Apr
  5. 41%Mei
  6. 22%Jun
  7. 7%Jul
  8. 2%Aug
  9. 8%Sep
  10. 34%Okt
  11. 66%Nov
  12. 93%Dec
veel water beste maanden

Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van maart tot april en november.

Schatting op basis van regen, smeltwater en verdamping per maand (NASA POWER, 1991–2020) rond de waterval. Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.

Verenigde Staten

Multnomah Falls is een waterval (Verenigde Staten). Het water valt 165 m over een breedte van 3 m. Hij ligt in Mount Hood National Forest.

Meer op Wikipedia

Hoe er te komen.

Plan uw bezoek

Overnachten, ontdekken en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Hoe groot?

Hoe groot hij echt is.

165 mMultnomahFalls93 mVrijheidsbeeld96 mBig Ben139 mGrotePiramide330 mEiffeltoren

Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.

Gezien vanuit de lucht.

8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.

Multnomah Falls van bovenaf (Sentinel-2) N 2 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

De Multnomah Creek door de waterval
0 m200 m400 mMultnomah Falls-1.5 km-1 km-0.5 km0+0.5 km← stroomopwaartsstroomafwaarts →

De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.

Rond de waterval daalt de rivier 469 m over 2,4 km.

Wat er rondom is.

  • 4uitkijkpuntenLemmons Viewpoint en nog 3
  • 5gemarkeerde wandelroutesAngel's Rest Trail, Red Shorts Cut, Red Shorts Cut Route en nog 2
  • 10parkeerplaatsen
  • —zwemplekken
  • 2picknickplekken
  • 3toiletten
  • 7infoborden en bezoekerscentra
  • 2bushaltes binnen 1 km
  • 19andere benoemde watervallen binnen 4 kmLower Multnomah Falls, Wahkeena Falls, Ecola Falls en nog 16
  • —grotten
  • 5campingsAinsworth Campground, Hiker/Biker, Hope Camp en nog 2
  • 2hotels en accommodaties binnen 6 kmBridal Veil Lodge, Nesika Lodge
  • 4restaurants en cafés binnen 3 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Washougal18 km in vogelvlucht
  • Cascade Locks20 km in vogelvlucht
  • Troutdale22 km in vogelvlucht
  • Camas22 km in vogelvlucht
  • Stevenson22 km in vogelvlucht
  • Sandy23 km in vogelvlucht
  • Fern Prairie23 km in vogelvlucht
  • Wood Village24 km in vogelvlucht

Weer

Het weer, maand na maand.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag °C681114192127272316106
Nacht °C1135811131411741
Regen & sneeuw (mm)2001371661148157111952128196233
Natte dagen201720181411447152020
Zon u/dag2,54,55,98,19,711,413,311,59,16,23,62,2
Sneeuw op de grond (cm)1413116100001816

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (191 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.

Foto's

Door de ogen van bezoekers.

Multnomah Falls October 2019 stack
King of Hearts · CC BY-SA 4.0
A Sparrow on the trail of Moultnomah Falls, Oregon
Bobjgalindo · CC BY-SA 3.0
A waterfall on the Columbia River system (8081035888)
Nicole Bratt from Seattle, WA, USA · CC BY-SA 2.0

Recente jaren

Natte en droge jaren

Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
2020166%109%72%59%158%196%80%47%120%87%124%90%
2021113%184%47%23%63%78%11%19%176%105%135%123%
2022106%77%75%169%216%228%96%15%31%71%106%96%
202359%85%96%138%49%45%28%126%109%78%90%114%
2024170%127%78%79%133%116%103%129%55%87%127%127%
202554%138%125%50%74%41%53%165%69%114%90%155%

130% natter dan normaal 70% droger dan normaal

Vergelijk met de watervallen in de buurt.

Multnomah Falls

Verenigde Staten

  • 165 mHoogte
  • —Gemiddeld debiet
  • Mrt–Apr, NovBeste maanden

Latourell Falls

Verenigde Staten

  • 68 mHoogte
  • 0,77 m³/sGemiddeld debiet
  • Feb–Apr, NovBeste maanden

Bekijk de gids

Comet Falls

Verenigde Staten

  • 116 mHoogte
  • —Gemiddeld debiet
  • MeiBeste maanden

Bekijk de gids

Narada Falls

Verenigde Staten

  • 57 mHoogte
  • 0,28 m³/sGemiddeld debiet
  • MeiBeste maanden

Bekijk de gids

Over deze cijfers

Namen, hoogte, breedte, rivierWikidata (Q37319) · CC0
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Reliëf, rivierprofiel, 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Paden, uitkijkpunten, parkeren© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.U bent hier
eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken