Naar de inhoud
Cascadyas
EN

Verenigde Staten Verenigde Staten Waterval

Latourell Falls

68 meter val.

Wanneer gaan

Latourell Falls (2017-05-28)
Steven Pavlov · CC BY-SA 4.0

In cijfers.

68m

Hoogte

OpenStreetMap

0,77m³/s

Gemiddeld debiet

schatting

Feb–Apr
Nov

Beste maanden

515kW

Waterkracht

schatting

Het water van Latourell Falls, maand na maand

Hij buldert van december tot februari.

De volste maanden: van december tot februari. De dunste: van juni tot september.

  1. 1,3 m³/sJan
  2. 1,1 m³/sFeb
  3. 1,0 m³/sMrt
  4. 0,8 m³/sApr
  5. 0,6 m³/sMei
  6. 0,4 m³/sJun
  7. 0,2 m³/sJul
  8. 0,2 m³/sAug
  9. 0,2 m³/sSep
  10. 0,6 m³/sOkt
  11. 1,0 m³/sNov
  12. 1,3 m³/sDec
veel water beste maanden

Van ongeveer 0,16 m³/s in de laagste maand tot 1,3 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van februari tot april en november.

Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.

Verenigde Staten

Latourell Falls is een waterval (Verenigde Staten). Het water valt 68 m.

Meer op Wikipedia

Hoe er te komen.

  • Washougaldichtstbijzijnde plaats · 12 km in vogelvlucht
  • Parkeren op 200 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
  • Portland International Airport (PDX)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 30 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven PDX (Portland)Discover Cars · Affiliatelink
  • Van februari tot april en novemberbeste maanden (schatting)

Plan uw bezoek

Overnachten, ontdekken en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Hoe groot?

Hoe groot hij echt is.

68 mLatourellFalls1,8 meen mens9,0 meen huis56 mTorenvan Pisa93 mVrijheidsbeeld

Valhoogte volgens OpenStreetMap (© OpenStreetMap contributors). Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.

515 kW

Ongeveer 0,77 m³/s die 68 m vallen: het vermogen van het vallende water.

  • genoeg voor ongeveer 129 huishoudens, als alles stroom werd

Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.

Gezien vanuit de lucht.

8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.

Latourell Falls van bovenaf (Sentinel-2) N 2 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

De Latourell Creek door de waterval
0 m100 m200 m300 mLatourell Falls-1.5 km-1 km-0.5 km0+0.5 km+1 km+1.5 km← stroomopwaartsstroomafwaarts →

De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.

Het dal onder de waterval
−690 m+690 m

Rond de waterval daalt de rivier 267 m over 3,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 71 m onder de laagste dalrand.

Wat er rondom is.

  • 4uitkijkpunten
  • —gemarkeerde wandelroutes
  • 9parkeerplaatsen
  • —zwemplekken
  • 10picknickplekken
  • 4toiletten
  • 1infoborden en bezoekerscentra
  • —bushaltes binnen 1 km
  • 7andere benoemde watervallen binnen 4 kmBridal Veil Falls, Belle Center Falls, Upper Latourell Falls en nog 4
  • —grotten
  • 2campingsOxbow Regional Park Campground
  • 1hotels en accommodaties binnen 6 kmBridal Veil Lodge
  • 2restaurants en cafés binnen 3 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Washougal12 km in vogelvlucht
  • Troutdale13 km in vogelvlucht
  • Camas15 km in vogelvlucht
  • Wood Village16 km in vogelvlucht
  • Sandy16 km in vogelvlucht
  • Fairview17 km in vogelvlucht
  • Gresham17 km in vogelvlucht
  • Fern Prairie18 km in vogelvlucht

Weer

Het weer, maand na maand.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag °C791114182127282417107
Nacht °C1135810121310741
Regen & sneeuw (mm)2161441781197955112057137217251
Natte dagen201720181410447152020
Zon u/dag1,93,54,05,77,48,310,99,67,64,72,41,6
Sneeuw op de grond (cm)10863000000411

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (123 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.

Foto's

Door de ogen van bezoekers.

Recente jaren

Natte en droge jaren

Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
2020167%101%70%54%158%207%75%45%134%77%117%93%
2021124%177%50%25%70%93%11%17%184%116%134%128%
2022103%85%75%177%232%240%89%11%25%73%108%101%
202365%91%100%162%43%48%26%127%112%81%93%121%
2024166%135%86%80%142%136%97%130%60%95%128%121%
202551%139%125%52%74%51%29%175%81%114%88%150%

130% natter dan normaal 70% droger dan normaal

Vergelijk met de watervallen in de buurt.

Latourell Falls

Verenigde Staten

  • 68 mHoogte
  • 0,77 m³/sGemiddeld debiet
  • Feb–Apr, NovBeste maanden

Multnomah Falls

Verenigde Staten

  • 165 mHoogte
  • —Gemiddeld debiet
  • Mrt–Apr, NovBeste maanden

Bekijk de gids

Comet Falls

Verenigde Staten

  • 116 mHoogte
  • —Gemiddeld debiet
  • MeiBeste maanden

Bekijk de gids

Narada Falls

Verenigde Staten

  • 57 mHoogte
  • 0,28 m³/sGemiddeld debiet
  • MeiBeste maanden

Bekijk de gids

Over deze cijfers

Namen, hoogte, breedte, rivierWikidata (Q38493) · CC0
Valhoogte© OpenStreetMap contributors · ODbL
Debiet en stroomgebiedHydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Reliëf, rivierprofiel, 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Paden, uitkijkpunten, parkeren© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.U bent hier
eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken