
In cijfers.
85m
Hoogte
34m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Mei–Jun
Sep–Okt
Beste maanden
28MW
Waterkracht
schatting
Het water van Montmorency Falls, maand na maand
Hij buldert van april tot mei.
De volste maanden: van april tot mei. De dunste: februari. Gemiddeld onder −4 °C (van december tot maart): de waterval kan deels bevriezen.
- 21 m³/sJan
- 6,2 m³/sFeb
- 37 m³/sMrt
- 146 m³/sApr
- 142 m³/sMei
- 100 m³/sJun
- 75 m³/sJul
- 61 m³/sAug
- 68 m³/sSep
- 84 m³/sOkt
- 59 m³/sNov
- 56 m³/sDec
Van ongeveer 6,2 m³/s in de laagste maand tot 146 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van mei tot juni en van september tot oktober.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Boischateldichtstbijzijnde plaats · 0,4 km in vogelvlucht
- Parkeren op 360 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Quebec Jean Lesage International Airport (YQB)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 22 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven YQB (Quebec)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van mei tot juni en van september tot oktoberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
28 MW
Ongeveer 34 m³/s die 85 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- evenveel als 9,5 grote windturbines
- genoeg voor ongeveer 7.100 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 113 m over 2,5 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 72 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 8uitkijkpuntenBelvédère de la Baronne en nog 7
- —gemarkeerde wandelroutes
- 59parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 27picknickplekken
- 6toiletten
- 4infoborden en bezoekerscentra
- 8bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- 1grotten
- 2campingsCoop Camping Saint-Esprit, Centre de plein air de Beauport
- 18hotels en accommodaties binnen 6 kmHotel Ambassadeur Quebec, Gîte du Vieux-Bourg, Capitale Beauport en nog 15
- 9restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Boischatel0,4 km in vogelvlucht
- Beauport4,9 km in vogelvlucht
- L'Ange-Gardien5,9 km in vogelvlucht
- La Cité-Limoilou9,1 km in vogelvlucht
- Lévis10 km in vogelvlucht
- Québec10 km in vogelvlucht
- Château-Richer12 km in vogelvlucht
- Charlesbourg12 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -7 | -6 | -1 | 8 | 17 | 22 | 24 | 23 | 19 | 11 | 4 | -4 |
| Nacht °C | -17 | -16 | -10 | -2 | 6 | 12 | 15 | 14 | 10 | 4 | -3 | -12 |
| Regen & sneeuw (mm) | 66 | 64 | 72 | 93 | 95 | 113 | 123 | 108 | 109 | 119 | 90 | 94 |
| Natte dagen | 13 | 11 | 12 | 13 | 15 | 16 | 19 | 16 | 14 | 14 | 14 | 14 |
| Zon u/dag | 3,5 | 4,8 | 5,8 | 6,3 | 6,8 | 7,1 | 7,1 | 6,5 | 5,6 | 3,4 | 2,3 | 2,2 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 38 | 49 | 49 | 18 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 16 | 25 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (89 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 126% | 99% | 179% | 88% | 69% | 77% | 108% | 125% | 109% | 134% | 90% | 140% |
| 2021 | 52% | 79% | 110% | 44% | 79% | 116% | 87% | 62% | 106% | 72% | 88% | 107% |
| 2022 | 63% | 168% | 140% | 118% | 145% | 106% | 123% | 135% | 60% | 70% | 115% | 144% |
| 2023 | 100% | 116% | 70% | 98% | 64% | 108% | 158% | 155% | 62% | 96% | 89% | 102% |
| 2024 | 106% | 57% | 85% | 71% | 100% | 132% | 91% | 120% | 55% | 52% | 91% | 106% |
| 2025 | 82% | 97% | 113% | 104% | 101% | 118% | 104% | 68% | 37% | 83% | 111% | 75% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q1946396) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.





