
In cijfers.
35m
Hoogte
145m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Apr–Jun
Okt
Beste maanden
50MW
Waterkracht
schatting
Het water van Chaudière Falls, maand na maand
Hij buldert van april tot juli en in oktober.
De volste maanden: van april tot juli en oktober. Gemiddeld onder −4 °C (van december tot maart): de waterval kan deels bevriezen.
- 84 m³/sJan
- 43 m³/sFeb
- 146 m³/sMrt
- 409 m³/sApr
- 516 m³/sMei
- 428 m³/sJun
- 259 m³/sJul
- 184 m³/sAug
- 157 m³/sSep
- 267 m³/sOkt
- 162 m³/sNov
- 202 m³/sDec
Van ongeveer 43 m³/s in de laagste maand tot 516 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van april tot juni en oktober.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Breakeyvilledichtstbijzijnde plaats · 5,9 km in vogelvlucht
- Parkeren op 300 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Quebec Jean Lesage International Airport (YQB)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 12 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven YQB (Quebec)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van april tot juni en oktoberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
50 MW
Ongeveer 145 m³/s die 35 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- evenveel als 17 grote windturbines
- genoeg voor ongeveer 12.400 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 49 m over 3,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 46 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 10uitkijkpuntenBelvédère 15m face aux chutes, Baie St-Nicolas, Belvédère 23m face aux chutes en nog 7
- —gemarkeerde wandelroutes
- 86parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 5picknickplekken
- 6toiletten
- 2infoborden en bezoekerscentra
- 41bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- 3campingsCamping Bernières, KOA Quebec City, Boisé de la Chaudière - Camping Caravaning
- 17hotels en accommodaties binnen 6 kmHôtel Travelodge, Comfort Inn & Suites, Holiday Inn Express en nog 14
- 27restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Breakeyville5,9 km in vogelvlucht
- Saint Romuald5,9 km in vogelvlucht
- Cap-Rouge6,5 km in vogelvlucht
- Sainte-Foy–Sillery–Cap-Rouge7,0 km in vogelvlucht
- Sainte-Foy7,4 km in vogelvlucht
- L'Ancienne-Lorette10 km in vogelvlucht
- Les Rivières12 km in vogelvlucht
- Québec12 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -6 | -5 | 0 | 9 | 18 | 22 | 25 | 24 | 20 | 12 | 4 | -3 |
| Nacht °C | -17 | -15 | -9 | -1 | 6 | 12 | 16 | 14 | 10 | 4 | -3 | -11 |
| Regen & sneeuw (mm) | 64 | 62 | 71 | 90 | 92 | 111 | 114 | 105 | 93 | 111 | 80 | 92 |
| Natte dagen | 14 | 11 | 12 | 13 | 14 | 16 | 18 | 15 | 13 | 13 | 13 | 14 |
| Zon u/dag | 3,3 | 4,7 | 5,9 | 6,3 | 6,8 | 7,5 | 7,7 | 7,0 | 6,1 | 3,6 | 2,3 | 1,9 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 24 | 31 | 24 | 10 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 14 | 20 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (40 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 143% | 91% | 147% | 79% | 60% | 56% | 106% | 114% | 77% | 122% | 81% | 87% |
| 2021 | 46% | 94% | 93% | 57% | 72% | 98% | 74% | 49% | 100% | 64% | 89% | 91% |
| 2022 | 55% | 156% | 130% | 109% | 116% | 93% | 109% | 136% | 78% | 48% | 116% | 102% |
| 2023 | 126% | 106% | 70% | 88% | 51% | 111% | 162% | 141% | 81% | 80% | 81% | 84% |
| 2024 | 79% | 37% | 100% | 54% | 87% | 132% | 102% | 129% | 54% | 49% | 91% | 95% |
| 2025 | 80% | 100% | 96% | 111% | 111% | 105% | 109% | 51% | 50% | 79% | 113% | 70% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q37522) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






