
In cijfers.
30m
Hoogte
0,72m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Aug–Nov
Beste maanden
211kW
Waterkracht
schatting
Het water van Lodore Falls, maand na maand
Hij buldert van oktober tot februari.
De volste maanden: van oktober tot februari.
- 1,1 m³/sJan
- 0,9 m³/sFeb
- 0,7 m³/sMrt
- 0,5 m³/sApr
- 0,3 m³/sMei
- 0,3 m³/sJun
- 0,5 m³/sJul
- 0,6 m³/sAug
- 0,6 m³/sSep
- 0,8 m³/sOkt
- 1,0 m³/sNov
- 1,1 m³/sDec
Van ongeveer 0,34 m³/s in de laagste maand tot 1,1 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van augustus tot november.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Verenigd Koninkrijk
Lodore Falls is een waterval (Verenigd Koninkrijk). Het water valt 30 m.
Hoe er te komen.
- Keswickdichtstbijzijnde plaats · 4,7 km in vogelvlucht
- Parkeren op 190 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Newcastle International Airport (NCL)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 107 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven NCL (Newcastle upon Tyne, Tyne and Wear)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van augustus tot novemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
211 kW
Ongeveer 0,72 m³/s die 30 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- genoeg voor ongeveer 53 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 142 m over 1,3 km.
Wat er rondom is.
- 6uitkijkpuntenAshness Bridge, Surprise View Point, Salt Spring en nog 3
- 8gemarkeerde wandelroutesCumbria Way, Allerdale Ramble, Peace How Walk From High Brandelhow Jetty, North Lakes Outdoors en nog 5
- 27parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 6picknickplekken
- 2toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- 4bushaltes binnen 1 km
- 2andere benoemde watervallen binnen 4 kmAshness Bridge, Scaleclose Force
- —grotten
- 26campingsCastlerigg Farm, Low Manesty Caravan Park, Hope Memorial Camp en nog 23
- 224hotels en accommodaties binnen 6 kmLairbeck Hotel, Bybeck House, Newlands House en nog 221
- 4restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Keswick4,7 km in vogelvlucht
- Ambleside18 km in vogelvlucht
- Cockermouth18 km in vogelvlucht
- Frizington23 km in vogelvlucht
- Windermere25 km in vogelvlucht
- Cleator Moor25 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 6 | 6 | 7 | 10 | 13 | 16 | 17 | 17 | 15 | 12 | 9 | 6 |
| Nacht °C | 2 | 2 | 2 | 4 | 7 | 10 | 12 | 12 | 10 | 8 | 5 | 3 |
| Regen & sneeuw (mm) | 125 | 100 | 87 | 67 | 80 | 96 | 114 | 128 | 100 | 130 | 129 | 135 |
| Natte dagen | 19 | 16 | 16 | 15 | 15 | 17 | 19 | 20 | 17 | 19 | 20 | 19 |
| Zon u/dag | 0,9 | 2,3 | 3,8 | 5,8 | 6,7 | 5,8 | 5,8 | 5,0 | 4,2 | 2,4 | 1,3 | 0,8 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 7 | 7 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 5 |
Langjarige gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 103% | 256% | 101% | 29% | 39% | 142% | 137% | 126% | 82% | 128% | 115% | 131% |
| 2021 | 129% | 159% | 134% | 22% | 159% | 36% | 64% | 67% | 86% | 179% | 61% | 100% |
| 2022 | 48% | 186% | 56% | 80% | 102% | 80% | 63% | 50% | 102% | 118% | 119% | 78% |
| 2023 | 111% | 45% | 169% | 117% | 54% | 67% | 167% | 80% | 154% | 81% | 113% | 152% |
| 2024 | 141% | 125% | 135% | 215% | 134% | 73% | 81% | 117% | 72% | 83% | 51% | 107% |
| 2025 | 71% | 72% | 45% | 45% | 71% | 125% | 91% | 50% | 189% | 83% | 154% | 125% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q1867776) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






