
In cijfers.
0,43m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Aug–Nov
Beste maanden
205m
Hoogte boven zee
Het water van Aira Force, maand na maand
Hij buldert van oktober tot februari.
De volste maanden: van oktober tot februari.
- 0,7 m³/sJan
- 0,5 m³/sFeb
- 0,4 m³/sMrt
- 0,3 m³/sApr
- 0,2 m³/sMei
- 0,2 m³/sJun
- 0,3 m³/sJul
- 0,4 m³/sAug
- 0,4 m³/sSep
- 0,5 m³/sOkt
- 0,6 m³/sNov
- 0,7 m³/sDec
Van ongeveer 0,21 m³/s in de laagste maand tot 0,69 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van augustus tot november.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Keswickdichtstbijzijnde plaats · 13 km in vogelvlucht
- Parkeren op 210 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Newcastle International Airport (NCL)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 95 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven NCL (Newcastle upon Tyne, Tyne and Wear)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van augustus tot novemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 147 m over 3,0 km.
Wat er rondom is.
- 4uitkijkpunten
- 4gemarkeerde wandelroutesThe Ullswater Way, Aira Force and Gowbarrow Park Trail, Ullswater Valley, Aira Force Glencoyne Farm Trail, Ullswater Valley en nog 1
- 15parkeerplaatsen
- 1zwemplekken
- 10picknickplekken
- 1toiletten
- 2infoborden en bezoekerscentra
- 2bushaltes binnen 1 km
- 2andere benoemde watervallen binnen 4 kmHigh Force, High Cascades
- —grotten
- 13campingsWaterfoot Caravan Park, Gillside Caravan Park, Gillside Camping en nog 10
- 54hotels en accommodaties binnen 6 kmWordsworth, Waternook Lakeside Accommodation, Elm How en nog 51
- 2restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Keswick13 km in vogelvlucht
- Penrith15 km in vogelvlucht
- Ambleside16 km in vogelvlucht
- Shap17 km in vogelvlucht
- Windermere22 km in vogelvlucht
- Staveley23 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 5 | 5 | 7 | 10 | 13 | 16 | 17 | 17 | 15 | 12 | 8 | 6 |
| Nacht °C | 2 | 2 | 2 | 4 | 7 | 10 | 12 | 12 | 10 | 8 | 5 | 3 |
| Regen & sneeuw (mm) | 125 | 100 | 87 | 67 | 80 | 96 | 114 | 128 | 100 | 130 | 129 | 135 |
| Natte dagen | 19 | 16 | 16 | 15 | 15 | 17 | 19 | 20 | 17 | 19 | 20 | 19 |
| Zon u/dag | 0,9 | 2,3 | 3,8 | 5,8 | 6,7 | 5,8 | 5,8 | 5,0 | 4,2 | 2,4 | 1,3 | 0,8 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 7 | 7 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 5 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (205 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 103% | 256% | 101% | 29% | 39% | 142% | 137% | 126% | 82% | 128% | 115% | 131% |
| 2021 | 129% | 159% | 134% | 22% | 159% | 36% | 64% | 67% | 86% | 179% | 61% | 100% |
| 2022 | 48% | 186% | 56% | 80% | 102% | 80% | 63% | 50% | 102% | 118% | 119% | 78% |
| 2023 | 111% | 45% | 169% | 117% | 54% | 67% | 167% | 80% | 154% | 81% | 113% | 152% |
| 2024 | 141% | 125% | 135% | 215% | 134% | 73% | 81% | 117% | 72% | 83% | 51% | 107% |
| 2025 | 71% | 72% | 45% | 45% | 71% | 125% | 91% | 50% | 189% | 83% | 154% | 125% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q4698403) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






