
In cijfers.
39m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Mei–Aug
Beste maanden
800m
Hoogte boven zee
Het water van Lechfall, maand na maand
Hij buldert van mei tot september.
De volste maanden: van mei tot september.
- 20 m³/sJan
- 19 m³/sFeb
- 42 m³/sMrt
- 48 m³/sApr
- 69 m³/sMei
- 82 m³/sJun
- 79 m³/sJul
- 84 m³/sAug
- 58 m³/sSep
- 32 m³/sOkt
- 11 m³/sNov
- 13 m³/sDec
Van ongeveer 11 m³/s in de laagste maand tot 84 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van mei tot augustus.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Duitsland
Lechfall is een waterval (Duitsland).
Hoe er te komen.
- Füssendichtstbijzijnde plaats · 1,2 km in vogelvlucht
- Parkeren op 430 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Memmingen Allgau Airport (FMM)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 58 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven FMM (Memmingen)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van mei tot augustusbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 20 m over 0,4 km.
Wat er rondom is.
- 12uitkijkpuntenQuaglioblick, Kanzel, Magnusblick en nog 9
- 13gemarkeerde wandelroutesWeitwanderweg Romantische Straße ROT - FÜS, Maximiliansweg (Bayern), Europäischer Fernwanderweg E4 - Deutschland en nog 10
- 135parkeerplaatsen
- 7zwemplekkenNaturbadeplatz Schwansee, Freibad Obersee en nog 5
- 5picknickplekken
- 16toiletten
- 91infoborden en bezoekerscentra
- 21bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- 3grotten
- 11campingsParkplatz Königsschlösser P2, Camping Brunnen, Camping Hopfensee en nog 8
- 229hotels en accommodaties binnen 6 kmJugendherberge Füssen, Hotel Filser, Seespitz en nog 226
- 71restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Füssen1,2 km in vogelvlucht
- Schwangau3,4 km in vogelvlucht
- Musau3,7 km in vogelvlucht
- Vils4,8 km in vogelvlucht
- Pflach5,3 km in vogelvlucht
- Hopferau7,7 km in vogelvlucht
- Lechaschau8,2 km in vogelvlucht
- Wängle8,4 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 2 | 3 | 7 | 13 | 17 | 21 | 22 | 22 | 18 | 14 | 8 | 3 |
| Nacht °C | -5 | -5 | -1 | 3 | 7 | 12 | 13 | 13 | 9 | 5 | 0 | -4 |
| Regen & sneeuw (mm) | 92 | 71 | 87 | 85 | 148 | 170 | 166 | 180 | 118 | 92 | 76 | 85 |
| Natte dagen | 13 | 12 | 16 | 15 | 20 | 21 | 20 | 19 | 16 | 13 | 13 | 14 |
| Zon u/dag | 3,3 | 4,6 | 5,5 | 6,0 | 6,1 | 7,0 | 7,3 | 6,8 | 5,5 | 4,6 | 3,0 | 2,8 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 26 | 28 | 19 | 9 | 4 | 1 | 0 | 0 | 2 | 6 | 13 | 20 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (800 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 48% | 208% | 83% | 67% | 64% | 149% | 91% | 123% | 113% | 131% | 33% | 90% |
| 2021 | 144% | 62% | 91% | 61% | 109% | 85% | 151% | 124% | 69% | 41% | 115% | 112% |
| 2022 | 55% | 145% | 14% | 96% | 92% | 100% | 76% | 75% | 126% | 113% | 97% | 86% |
| 2023 | 50% | 77% | 115% | 176% | 124% | 45% | 115% | 134% | 54% | 88% | 286% | 218% |
| 2024 | 104% | 85% | 116% | 123% | 140% | 145% | 119% | 88% | 168% | 110% | 72% | 90% |
| 2025 | 83% | 33% | 87% | 48% | 90% | 66% | 151% | 80% | 104% | 82% | 100% | 27% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q1811316) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






