
In cijfers.
180m
Hoogte
OpenStreetMap
0,36m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Mei–Aug
Beste maanden
639kW
Waterkracht
schatting
Het water van Grawa-Wasserfall, maand na maand
Hij buldert van april tot augustus.
De volste maanden: van april tot augustus, met het smeltwater. De dunste: van januari tot februari. Gemiddeld onder −4 °C (van december tot februari): de waterval kan deels bevriezen.
- 0,1 m³/sJan
- 0,1 m³/sFeb
- 0,4 m³/sMrt
- 0,6 m³/sApr
- 0,7 m³/sMei
- 0,8 m³/sJun
- 0,7 m³/sJul
- 0,8 m³/sAug
- 0,6 m³/sSep
- 0,4 m³/sOkt
- 0,3 m³/sNov
- 0,2 m³/sDec
Van ongeveer 0,10 m³/s in de laagste maand tot 0,77 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van mei tot augustus.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Oostenrijk
Grawa-Wasserfall is een waterval (Oostenrijk). Het water valt 180 m over een breedte van 85 m.
Hoe er te komen.
- Gschnitzdichtstbijzijnde plaats · 13 km in vogelvlucht
- Parkeren op 380 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Innsbruck Airport (INN)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 30 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven INN (Innsbruck)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van mei tot augustusbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens OpenStreetMap (© OpenStreetMap contributors). Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
639 kW
Ongeveer 0,36 m³/s die 180 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- genoeg voor ongeveer 160 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 378 m over 2,1 km.
Wat er rondom is.
- 4uitkijkpuntenGrawa Wasserfall Aussichtsplattform 2, Grawa Wasserfall Aussichtsplattform 1 en nog 2
- 11gemarkeerde wandelroutesZentralalpenweg 02, Wanderweg 102 - Stubai, Wanderweg 136 - Stubai en nog 8
- 7parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- 2toiletten
- 5infoborden en bezoekerscentra
- 6bushaltes binnen 1 km
- 3andere benoemde watervallen binnen 4 kmSulzenaufall, Langetaler Wasserfall, Ruetz Katarakt
- —grotten
- 1campingsCamping Edelweiss
- 26hotels en accommodaties binnen 6 kmWaldcafe, Gasthof Ranalt, Alpenchalet Vital en nog 23
- 6restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Gschnitz13 km in vogelvlucht
- Neustift im Stubaital15 km in vogelvlucht
- Sölden15 km in vogelvlucht
- Längenfeld18 km in vogelvlucht
- Racines18 km in vogelvlucht
- Medraz18 km in vogelvlucht
- Trins19 km in vogelvlucht
- Fulpmes20 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -3 | -2 | 2 | 8 | 13 | 17 | 19 | 18 | 14 | 10 | 4 | -1 |
| Nacht °C | -12 | -11 | -7 | -2 | 2 | 7 | 8 | 8 | 4 | 1 | -4 | -9 |
| Regen & sneeuw (mm) | 58 | 48 | 63 | 78 | 123 | 148 | 153 | 165 | 106 | 88 | 75 | 61 |
| Natte dagen | 12 | 11 | 14 | 16 | 21 | 22 | 22 | 21 | 16 | 14 | 14 | 12 |
| Zon u/dag | 3,3 | 4,6 | 5,5 | 6,0 | 6,0 | 7,0 | 7,3 | 6,8 | 5,5 | 4,6 | 3,1 | 2,8 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 38 | 45 | 35 | 14 | 8 | 3 | 1 | 2 | 6 | 10 | 17 | 27 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (1.620 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 50% | 146% | 82% | 80% | 76% | 133% | 103% | 142% | 119% | 166% | 24% | 191% |
| 2021 | 172% | 68% | 101% | 64% | 115% | 75% | 131% | 114% | 77% | 58% | 155% | 83% |
| 2022 | 58% | 136% | 13% | 94% | 92% | 100% | 101% | 76% | 129% | 95% | 87% | 81% |
| 2023 | 58% | 56% | 117% | 150% | 159% | 79% | 132% | 124% | 61% | 121% | 178% | 208% |
| 2024 | 97% | 142% | 149% | 98% | 139% | 129% | 109% | 71% | 162% | 133% | 26% | 86% |
| 2025 | 94% | 41% | 111% | 67% | 127% | 79% | 145% | 90% | 115% | 71% | 131% | 45% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q1544013) · CC0 |
|---|---|
| Valhoogte | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






