
In cijfers.
12m
Hoogte
53m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Mei–Jun
Sep
Beste maanden
6,2MW
Waterkracht
schatting
Het water van Hraunfossar, maand na maand
Hij buldert van november tot april.
De volste maanden: van november tot april.
- 77 m³/sJan
- 79 m³/sFeb
- 75 m³/sMrt
- 77 m³/sApr
- 59 m³/sMei
- 40 m³/sJun
- 31 m³/sJul
- 34 m³/sAug
- 57 m³/sSep
- 56 m³/sOkt
- 59 m³/sNov
- 75 m³/sDec
Van ongeveer 31 m³/s in de laagste maand tot 79 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van mei tot juni en september.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
IJsland
Hraunfossar is een waterval (IJsland). Het water valt 12 m over een breedte van 1.000 m.
Hoe er te komen.
- Parkeren op 140 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Reykjavík Domestic Airport (RKV)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 79 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven RKV (Reykjavík)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van mei tot juni en septemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
6,2 MW
Ongeveer 53 m³/s die 12 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- evenveel als 2,1 grote windturbines
- genoeg voor ongeveer 1.500 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
Wat er rondom is.
- 5uitkijkpuntenHraunfossar, Barnafoss en nog 3
- —gemarkeerde wandelroutes
- 1parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 1picknickplekken
- 1toiletten
- 2infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 3andere benoemde watervallen binnen 4 kmBarnafoss, Langifoss, Kálfafoss
- —grotten
- 2campingsHúsafell
- 5hotels en accommodaties binnen 6 kmHótel Á, Guesthouse Gamli Bær, Hótel Húsafell en nog 2
- 1restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 0 | 0 | 2 | 5 | 9 | 13 | 15 | 14 | 10 | 5 | 2 | 0 |
| Nacht °C | -5 | -5 | -4 | -1 | 2 | 6 | 8 | 7 | 4 | 1 | -3 | -5 |
| Regen & sneeuw (mm) | 160 | 148 | 141 | 111 | 86 | 76 | 92 | 101 | 154 | 123 | 129 | 159 |
| Natte dagen | 20 | 19 | 20 | 17 | 16 | 16 | 17 | 18 | 20 | 18 | 18 | 20 |
| Zon u/dag | 0,3 | 1,0 | 4,0 | 6,9 | 8,2 | 8,2 | 6,9 | 5,9 | 3,6 | 2,2 | 0,5 | 0,4 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 29 | 30 | 31 | 15 | 6 | 0 | 0 | 0 | 2 | 10 | 16 | 20 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (64 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 154% | 84% | 104% | 114% | 127% | 130% | 76% | 149% | 124% | 54% | 102% | 78% |
| 2021 | 67% | 52% | 117% | 94% | 49% | 130% | 103% | 94% | 138% | 103% | 151% | 69% |
| 2022 | 165% | 74% | 174% | 74% | 114% | 134% | 130% | 124% | 74% | 74% | 36% | 30% |
| 2023 | 89% | 164% | 29% | 72% | 254% | 165% | 23% | 75% | 84% | 106% | 57% | 80% |
| 2024 | 88% | 71% | 52% | 66% | 137% | 124% | 134% | 99% | 68% | 122% | 129% | 136% |
| 2025 | 93% | 121% | 138% | 62% | 106% | 121% | 127% | 92% | 90% | 109% | 32% | 75% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q427971) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






