
In cijfers.
12m
Hoogte
70m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Jun–Jul
Beste maanden
8,2MW
Waterkracht
schatting
Het water van Goðafoss, maand na maand
Hij buldert van mei tot juni.
De volste maanden: van mei tot juni, met het smeltwater. De dunste: van december tot maart.
- 13 m³/sJan
- 8,6 m³/sFeb
- 23 m³/sMrt
- 83 m³/sApr
- 224 m³/sMei
- 247 m³/sJun
- 146 m³/sJul
- 86 m³/sAug
- 76 m³/sSep
- 82 m³/sOkt
- 52 m³/sNov
- 30 m³/sDec
Van ongeveer 8,6 m³/s in de laagste maand tot 247 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van juni tot juli.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Waterval in IJsland
Goðafoss is een waterval aan de rivier Skjálfandafljót (IJsland). Het water valt 12 m over een breedte van 30 m.
Hoe er te komen.
- Laugardichtstbijzijnde plaats · 9,2 km in vogelvlucht
- Parkeren op 380 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Akureyri International Airport (AEY)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 24 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven AEY (Akureyri)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van juni tot julibeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
8,2 MW
Ongeveer 70 m³/s die 12 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- evenveel als 2,7 grote windturbines
- genoeg voor ongeveer 2.000 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 45 m over 3,6 km.
Wat er rondom is.
- 6uitkijkpunten
- —gemarkeerde wandelroutes
- 3parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 8picknickplekken
- 1toiletten
- 2infoborden en bezoekerscentra
- 1bushaltes binnen 1 km
- 1andere benoemde watervallen binnen 4 kmGeitafoss
- —grotten
- —campings
- 3hotels en accommodaties binnen 6 kmGoðafoss, Fljótsbakki Farm Hotel
- 2restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Laugar9,2 km in vogelvlucht
- Akureyri25 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -1 | 0 | 0 | 3 | 5 | 10 | 12 | 11 | 8 | 3 | 0 | -1 |
| Nacht °C | -6 | -6 | -6 | -3 | 0 | 5 | 7 | 6 | 3 | -1 | -4 | -6 |
| Regen & sneeuw (mm) | 101 | 86 | 93 | 80 | 82 | 67 | 92 | 97 | 120 | 124 | 118 | 113 |
| Natte dagen | 19 | 17 | 20 | 17 | 16 | 16 | 19 | 18 | 18 | 22 | 20 | 19 |
| Zon u/dag | 0,7 | 2,1 | 5,7 | 9,6 | 11,0 | 11,6 | 7,9 | 6,4 | 4,4 | 2,9 | 1,1 | 0,4 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 97 | 116 | 129 | 116 | 59 | 7 | 1 | 2 | 10 | 22 | 46 | 72 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (116 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 124% | 150% | 98% | 95% | 51% | 81% | 122% | 90% | 123% | 97% | 100% | 174% |
| 2021 | 141% | 79% | 127% | 64% | 46% | 133% | 55% | 41% | 143% | 185% | 103% | 53% |
| 2022 | 67% | 122% | 66% | 70% | 162% | 189% | 106% | 155% | 67% | 144% | 101% | 81% |
| 2023 | 108% | 75% | 109% | 51% | 97% | 86% | 103% | 45% | 140% | 100% | 61% | 65% |
| 2024 | 50% | 92% | 141% | 108% | 47% | 180% | 91% | 176% | 72% | 98% | 64% | 46% |
| 2025 | 124% | 58% | 82% | 117% | 70% | 250% | 69% | 55% | 110% | 56% | 55% | 67% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q1137629) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






