
In cijfers.
44m
Hoogte
200m³/s
Gemiddeld debiet
Jun–Aug
Beste maanden
86MW
Waterkracht
schatting
Het water van Dettifoss, maand na maand
Hij buldert van mei tot juli.
De volste maanden: van mei tot juli, met het smeltwater.
- 97 m³/sJan
- 30 m³/sFeb
- 41 m³/sMrt
- 197 m³/sApr
- 510 m³/sMei
- 568 m³/sJun
- 430 m³/sJul
- 222 m³/sAug
- 199 m³/sSep
- 247 m³/sOkt
- 257 m³/sNov
- 193 m³/sDec
Van ongeveer 30 m³/s in de laagste maand tot 568 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van juni tot augustus.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
IJsland
Dettifoss is een waterval aan de rivier Jökulsá á Fjöllum (IJsland). Het water valt 44 m over een breedte van 100 m. Hij ligt in Vatnajökull Nationaal Park. Hij maakt deel uit van een UNESCO-werelderfgoed.
Hoe er te komen.
- Parkeren op 580 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Vopnafjörður Airport (VPN)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 71 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven AEY (Akureyri)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van juni tot augustusbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
86 MW
Ongeveer 200 m³/s die 44 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- evenveel als 29 grote windturbines
- genoeg voor ongeveer 21.600 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 43 m over 2,4 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 52 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 9uitkijkpuntenHafragilsfoss en nog 8
- 1gemarkeerde wandelroutesHafragilsfoss und Dettifoss
- 5parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 7picknickplekken
- 2toiletten
- 4infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 2andere benoemde watervallen binnen 4 kmSelfoss, Hafragilsfoss
- —grotten
- 1campings
- —hotels en accommodaties binnen 6 km
- 1restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -2 | -1 | -1 | 1 | 4 | 10 | 12 | 11 | 7 | 3 | 0 | -2 |
| Nacht °C | -7 | -7 | -6 | -4 | -1 | 4 | 6 | 5 | 2 | -1 | -5 | -6 |
| Regen & sneeuw (mm) | 105 | 85 | 99 | 83 | 86 | 69 | 93 | 100 | 127 | 131 | 127 | 122 |
| Natte dagen | 20 | 17 | 20 | 17 | 16 | 15 | 18 | 18 | 18 | 21 | 20 | 20 |
| Zon u/dag | 0,0 | 0,4 | 2,2 | 4,6 | 6,0 | 7,8 | 5,6 | 4,6 | 3,0 | 1,0 | 0,0 | 0,0 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 72 | 86 | 96 | 81 | 34 | 4 | 0 | 0 | 5 | 15 | 30 | 51 |
Langjarige gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 122% | 155% | 106% | 84% | 54% | 68% | 149% | 52% | 147% | 111% | 111% | 166% |
| 2021 | 142% | 89% | 119% | 64% | 50% | 121% | 56% | 38% | 124% | 185% | 96% | 43% |
| 2022 | 66% | 127% | 59% | 86% | 141% | 197% | 166% | 184% | 63% | 186% | 105% | 60% |
| 2023 | 116% | 94% | 89% | 55% | 88% | 84% | 129% | 40% | 121% | 117% | 46% | 57% |
| 2024 | 54% | 97% | 132% | 91% | 45% | 234% | 85% | 204% | 91% | 85% | 61% | 48% |
| 2025 | 105% | 71% | 77% | 108% | 69% | 297% | 71% | 73% | 90% | 50% | 46% | 57% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q210280) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






