Naar de inhoud
Cascadyas
EN

Irak Irak Waterval

Geli Eli Beg Waterfall

Een van de watervallen — Irak.

Wanneer gaan

Kurd 2012 (4)
Zaxo · CC BY-SA 3.0

In cijfers.

1,1m³/s

Gemiddeld debiet

schatting

Jan–Apr

Beste maanden

566m

Hoogte boven zee

Het water van Geli Eli Beg Waterfall, maand na maand

Hij buldert van maart tot april.

De volste maanden: van maart tot april. De dunste: van juni tot oktober.

  1. 1,6 m³/sJan
  2. 2,1 m³/sFeb
  3. 3,3 m³/sMrt
  4. 2,9 m³/sApr
  5. 1,5 m³/sMei
  6. 0,5 m³/sJun
  7. 0,1 m³/sJul
  8. 0,1 m³/sAug
  9. 0,1 m³/sSep
  10. 0,4 m³/sOkt
  11. 1,2 m³/sNov
  12. 1,3 m³/sDec
veel water beste maanden

Van ongeveer 0,10 m³/s in de laagste maand tot 3,3 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van januari tot april.

Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.

Irak

Geli Eli Beg Waterfall is een waterval (Irak).

Meer op Wikipedia

Hoe er te komen.

  • Khalīfāndichtstbijzijnde plaats · 4,5 km in vogelvlucht
  • Parkeren op 70 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
  • Erbil International Airport (EBL)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 63 km hemelsbreed
  • Van januari tot aprilbeste maanden (schatting)

Plan uw bezoek

Overnachten, ontdekken en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Gezien vanuit de lucht.

8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.

Geli Eli Beg Waterfall van bovenaf (Sentinel-2) N 2 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

De ڕووباری خەلیفان door de waterval
500 m550 m600 m650 mGeli Eli Beg Waterfall-1.5 km-1 km-0.5 km0+0.5 km+1 km← stroomopwaartsstroomafwaarts →

De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.

Het dal onder de waterval
−690 m+690 m

Rond de waterval daalt de rivier 127 m over 3,1 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 197 m onder de laagste dalrand.

Wat er rondom is.

  • 4uitkijkpuntenشاخى بردراو, شلال گلي علي, مكاني شلال كلي علي m&h en nog 1
  • —gemarkeerde wandelroutes
  • 1parkeerplaatsen
  • —zwemplekken
  • 2picknickplekken
  • —toiletten
  • —infoborden en bezoekerscentra
  • —bushaltes binnen 1 km
  • 2andere benoemde watervallen binnen 4 kmتاڤگەی کانی ماران
  • —grotten
  • —campings
  • 13hotels en accommodaties binnen 6 kmSoran Palace Hotel, مۆتێلی گەلی, Motel en nog 10
  • 9restaurants en cafés binnen 3 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Khalīfān4,5 km in vogelvlucht
  • Ṟuwandiz7,1 km in vogelvlucht
  • Soran9,0 km in vogelvlucht
  • Ḩarir12 km in vogelvlucht

Weer

Het weer, maand na maand.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag °C101318243138424236281813
Nacht °C1261016222525211572
Regen & sneeuw (mm)42385347245222243939
Natte dagen779862101467
Zon u/dag4,25,06,47,810,213,512,912,110,87,86,04,6
Sneeuw op de grond (cm)12105100000028

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (566 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.

Foto's

Door de ogen van bezoekers.

20190509 145417.Gali Ali Bag.Erbil.Kurdistan
User:Zirguezi · Public domain
20190509 145424.Gali Ali Bag.Erbil.Kurdistan
User:Zirguezi · Public domain
A place for prayer, in the Islamic style, at Gali Ali Bag in the Kurdistan Region DSF8506
Levi Meir Clancy · CC0

Recente jaren

Natte en droge jaren

Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
2020110%163%166%95%42%————2%179%48%
202176%124%50%18%64%————99%65%132%
2022164%99%79%76%83%————33%169%48%
2023132%94%188%154%129%————48%116%63%
2024188%154%104%104%252%————62%108%63%
202519%102%55%141%155%————13%72%267%

130% natter dan normaal 70% droger dan normaal

Vergelijk met de watervallen in de buurt.

Geli Eli Beg Waterfall

Irak

  • —Hoogte
  • 1,1 m³/sGemiddeld debiet
  • Jan–AprBeste maanden

Bekhal Waterfall

Irak

  • —Hoogte
  • —Gemiddeld debiet
  • Jan–AprBeste maanden

Bekijk de gids

Shalmash Falls

Iran

  • —Hoogte
  • 1,9 m³/sGemiddeld debiet
  • Feb–Apr, DecBeste maanden

Bekijk de gids

Over deze cijfers

Namen, hoogte, breedte, rivierWikidata (Q4115462) · CC0
Debiet en stroomgebiedHydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Reliëf, rivierprofiel, 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Paden, uitkijkpunten, parkeren© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.U bent hier
eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken