Naar de inhoud
Cascadyas
EN

Irak Irak Waterval

Bekhal Waterfall

Een van de watervallen — Irak.

Wanneer gaan

.Bekhal Waterfall 02
Khoshhat · CC BY 4.0

In cijfers.

Jan–Apr

Beste maanden

616m

Hoogte boven zee

Het water van Bekhal Waterfall, maand na maand

Hij buldert van maart tot april.

De volste maanden: van maart tot april. De dunste: van juni tot oktober.

  1. 46%Jan
  2. 63%Feb
  3. 100%Mrt
  4. 89%Apr
  5. 43%Mei
  6. 12%Jun
  7. 2%Jul
  8. 0%Aug
  9. 0%Sep
  10. 10%Okt
  11. 34%Nov
  12. 39%Dec
veel water beste maanden

Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van januari tot april.

Schatting op basis van regen, smeltwater en verdamping per maand (NASA POWER, 1991–2020) rond de waterval. Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.

Irak

Bekhal Waterfall is een waterval (Irak).

Meer op Wikipedia

Hoe er te komen.

  • Ṟuwandizdichtstbijzijnde plaats · 2,5 km in vogelvlucht
  • Parkeren op 70 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
  • Erbil International Airport (EBL)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 65 km hemelsbreed
  • Van januari tot aprilbeste maanden (schatting)

Plan uw bezoek

Overnachten, ontdekken en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Gezien vanuit de lucht.

8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.

Bekhal Waterfall van bovenaf (Sentinel-2) N 2 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

De rivier door de waterval
550 m575 m600 mBekhal Waterfall0← stroomopwaartsstroomafwaarts →

De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.

Het dal onder de waterval
−690 m+690 m

Rond de waterval daalt de rivier 69 m over 0,5 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 258 m onder de laagste dalrand.

Wat er rondom is.

  • 3uitkijkpuntenGelîyê Elî Beg, شنكل بانه, مصيف بيخال
  • —gemarkeerde wandelroutes
  • 7parkeerplaatsen
  • —zwemplekken
  • 1picknickplekken
  • —toiletten
  • —infoborden en bezoekerscentra
  • —bushaltes binnen 1 km
  • 2andere benoemde watervallen binnen 4 kmتاڤگەی کانی ماران
  • —grotten
  • —campings
  • 31hotels en accommodaties binnen 6 kmSoran Palace Hotel, مۆتێلی گەلی, مۆتێلی لاوین en nog 28
  • 24restaurants en cafés binnen 3 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Ṟuwandiz2,5 km in vogelvlucht
  • Soran6,0 km in vogelvlucht
  • Khalīfān8,1 km in vogelvlucht
  • Ḩarir15 km in vogelvlucht

Weer

Het weer, maand na maand.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag °C101218233038424136281812
Nacht °C0261016212525201562
Regen & sneeuw (mm)42385347245222243939
Natte dagen779862101467
Zon u/dag4,25,06,47,810,213,512,912,110,87,86,04,6
Sneeuw op de grond (cm)12105100000028

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (616 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.

Foto's

Door de ogen van bezoekers.

.Bekhal Waterfall 01
Khoshhat · CC BY 4.0
20190509 154151.Bekhal Waterfall.Erbil.Kurdistan
User:Zirguezi · Public domain
A woman enjoys the view at Bekhal Waterfall in the Kurdistan Region DSF3047
Levi Meir Clancy · CC0

Recente jaren

Natte en droge jaren

Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
2020110%163%166%95%42%————2%179%48%
202176%124%50%18%64%————99%65%132%
2022164%99%79%76%83%————33%169%48%
2023132%94%188%154%129%————48%116%63%
2024188%154%104%104%252%————62%108%63%
202519%102%55%141%155%————13%72%267%

130% natter dan normaal 70% droger dan normaal

Vergelijk met de watervallen in de buurt.

Bekhal Waterfall

Irak

  • —Hoogte
  • —Gemiddeld debiet
  • Jan–AprBeste maanden

Geli Eli Beg Waterfall

Irak

  • —Hoogte
  • 1,1 m³/sGemiddeld debiet
  • Jan–AprBeste maanden

Bekijk de gids

Shalmash Falls

Iran

  • —Hoogte
  • 1,9 m³/sGemiddeld debiet
  • Feb–Apr, DecBeste maanden

Bekijk de gids

Over deze cijfers

Namen, hoogte, breedte, rivierWikidata (Q5989331) · CC0
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Reliëf, rivierprofiel, 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Paden, uitkijkpunten, parkeren© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.U bent hier
eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken