
In cijfers.
0,39m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Apr–Mei
Okt–Nov
Beste maanden
842m
Hoogte boven zee
Het water van Falls Creek Rufabgo, maand na maand
Hij buldert van maart tot mei.
De volste maanden: van maart tot mei.
- 0,5 m³/sJan
- 0,5 m³/sFeb
- 0,7 m³/sMrt
- 0,7 m³/sApr
- 0,6 m³/sMei
- 0,4 m³/sJun
- 0,3 m³/sJul
- 0,1 m³/sAug
- 0,3 m³/sSep
- 0,5 m³/sOkt
- 0,5 m³/sNov
- 0,5 m³/sDec
Van ongeveer 0,15 m³/s in de laagste maand tot 0,72 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van april tot mei en van oktober tot november.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Falls Creek Rufabgo is een waterval (Rusland).
Hoe er te komen.
- Kamennomostskiydichtstbijzijnde plaats · 9,7 km in vogelvlucht
- Sochi International Airport (AER)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 88 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven KUT (Kopitnari)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van april tot mei en van oktober tot novemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 231 m over 1,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 38 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 2uitkijkpuntenКрасивый вид
- 1gemarkeerde wandelroutesКавказская тропа — Краснодарский край — Дух ветра
- —parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- —toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 2andere benoemde watervallen binnen 4 kmДушик, Ступеньки
- —grotten
- 17campingsКаменный завал, На ручье, летний лагерь ЭЦ "Горный" en nog 14
- 5hotels en accommodaties binnen 6 kmФормула активного отдыха, Высота 985, б\о "Золотой Олень" en nog 2
- 3restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Kamennomostskiy9,7 km in vogelvlucht
- Abadzekhskaya21 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 2 | 3 | 7 | 13 | 18 | 22 | 26 | 26 | 22 | 16 | 10 | 4 |
| Nacht °C | -5 | -4 | -1 | 3 | 9 | 13 | 15 | 15 | 11 | 6 | 1 | -3 |
| Regen & sneeuw (mm) | 125 | 105 | 114 | 80 | 96 | 93 | 89 | 61 | 109 | 128 | 117 | 119 |
| Natte dagen | 16 | 14 | 15 | 12 | 13 | 12 | 10 | 9 | 10 | 12 | 12 | 15 |
| Zon u/dag | 3,2 | 4,5 | 4,8 | 6,8 | 7,7 | 8,7 | 9,4 | 9,1 | 7,2 | 5,2 | 3,9 | 3,0 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 31 | 35 | 23 | 8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 10 | 20 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (842 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 99% | 128% | 43% | 25% | 105% | 69% | 85% | 50% | 82% | 34% | 75% | 43% |
| 2021 | 112% | 125% | 120% | 150% | 93% | 108% | 170% | 210% | 162% | 80% | 87% | 90% |
| 2022 | 155% | 91% | 104% | 109% | 106% | 102% | 135% | 59% | 127% | 114% | 62% | 83% |
| 2023 | 36% | 174% | 136% | 217% | 109% | 81% | 144% | 22% | 40% | 54% | 201% | 145% |
| 2024 | 145% | 84% | 66% | 15% | 102% | 44% | 48% | 104% | 275% | 80% | 124% | 133% |
| 2025 | 52% | 76% | 66% | 134% | 105% | 129% | 50% | 87% | 101% | 169% | 24% | 173% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q4114128) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






