
In cijfers.
82m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Feb–Mei
Beste maanden
244m
Hoogte boven zee
Het water van Cumberland Falls, maand na maand
Hij buldert van december tot mei.
De volste maanden: van december tot mei.
- 125 m³/sJan
- 157 m³/sFeb
- 169 m³/sMrt
- 187 m³/sApr
- 147 m³/sMei
- 97 m³/sJun
- 84 m³/sJul
- 51 m³/sAug
- 39 m³/sSep
- 25 m³/sOkt
- 56 m³/sNov
- 108 m³/sDec
Van ongeveer 25 m³/s in de laagste maand tot 187 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van februari tot mei.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Verenigde Staten
Cumberland Falls is een waterval (Verenigde Staten). Hij ligt in Cumberland Falls State Resort Park.
Hoe er te komen.
- Whitley Citydichtstbijzijnde plaats · 17 km in vogelvlucht
- Parkeren op 220 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- McGhee Tyson Airport (TYS)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 118 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven TYS (Knoxville/Maryville)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van februari tot meibeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 9 m over 3,5 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 91 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- —uitkijkpunten
- 2gemarkeerde wandelroutesSheltowee Trace NRT Section 27 "Moonbow", Sheltowee Trace NRT Section 28
- 8parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 2picknickplekken
- 4toiletten
- 1infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 2andere benoemde watervallen binnen 4 kmEagle Creek Falls, Dog Slaughter Falls
- —grotten
- 2campingsRidgeline Campground, Clifty Campground
- 2hotels en accommodaties binnen 6 kmFarmer's Wife Inn, Dupont Lodge
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Whitley City17 km in vogelvlucht
- Stearns20 km in vogelvlucht
- Williamsburg20 km in vogelvlucht
- Pine Knot22 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 6 | 9 | 14 | 20 | 24 | 29 | 31 | 31 | 28 | 22 | 14 | 9 |
| Nacht °C | -3 | -2 | 3 | 8 | 14 | 18 | 20 | 19 | 15 | 9 | 2 | -1 |
| Regen & sneeuw (mm) | 97 | 114 | 109 | 124 | 116 | 112 | 143 | 95 | 92 | 88 | 94 | 120 |
| Natte dagen | 11 | 11 | 12 | 12 | 15 | 16 | 18 | 13 | 10 | 9 | 10 | 12 |
| Zon u/dag | 3,5 | 3,9 | 5,2 | 7,0 | 7,3 | 8,6 | 8,0 | 7,9 | 7,1 | 5,9 | 5,0 | 3,2 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 10 | 10 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 7 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (244 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 147% | 191% | 198% | 118% | 123% | 118% | 69% | 112% | 110% | 135% | 63% | 96% |
| 2021 | 89% | 137% | 152% | 46% | 77% | 109% | 109% | 148% | 85% | 157% | 55% | 91% |
| 2022 | 143% | 157% | 57% | 86% | 98% | 48% | 183% | 103% | 62% | 41% | 83% | 92% |
| 2023 | 134% | 102% | 90% | 76% | 47% | 132% | 66% | 114% | 44% | 39% | 44% | 70% |
| 2024 | 130% | 102% | 75% | 86% | 192% | 73% | 110% | 71% | 121% | 8% | 82% | 104% |
| 2025 | 101% | 185% | 128% | 142% | 160% | 137% | 57% | 33% | 113% | 117% | 76% | 56% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q38488) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






